Komentarze (109)
Koronawirus równie groźny jak grypa? Prof. Lidia Brydak: Śmiertelność jest prawie na tym samym poziomie
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • sto-szesc

  Oceniono 3 razy 3

  "Jak kichamy, to nie w ręce, bo potem możemy dotknąć do twarzy. " Je.żeli chora osoba kichnie w ręce, a potem dotknie nimi swojej twarzy, to niby co sie stanie?

 • anitenanita

  Oceniono 5 razy 3

  Nie wykluczam że wyskoczyło to z ichniego labu militarnego. Nie celowo bo uderza w gospodarkę ale efekt badań które zresztą co i raz dają chyba dziwne efekty akurat w tym jednym państwie.

 • talavera

  Oceniono 9 razy 3

  Pani Brydak jest takim profesorem jak Przyłębska sędzią.
  Porównanie śmiertelności koronawirusa do grypy ... co ta baba bredzi.
  Co 4 zarażenie koronawirusem to zapalenie płuc, jak to sie ma do grypy w którym nawet co 20 zarazenie nie konczy sie zapaleniem płuc.
  Żenada

 • krzysiozboj

  Oceniono 9 razy 3

  Za starych czasów akademickich taki dowcip słyszałem, n/t tego, co kto powinien wiedzieć z zakresu swojej specjalności. Student ma wiedzieć prawie wszystko, magister wszystko, dr ma wiedzieć gdzie biblioteka, a prof. starczy wiedza gdzie studenci. No ferie zimowe są i skad Pani prof. ma wiedzieć o danych statystycznych n/t umieralności na grypę, lub choćby to, jak się procenty liczy. Studenci wrócą, to będzie i wiedza ;)

 • sateda

  Oceniono 2 razy 2

  To niesamowite, że WHO, CDC, ECDC i ludzie powiązani z innymi poważnymi organizacjami bardzo ale to bardzo ostrożnie wypowiadają się na temat zarówno szacowanego współczynnika R0 (ile osób średnio zarazi jeden człowiek) jak i śmiertelności nowego wirusa, z prostego powodu: brak dokładnych danych, ograniczone zaufanie do partnerów chińskich, długi okres wylęgania choroby. A tu proszę, wystarczyło zapytać Polaków.

 • dr.tapczan

  Oceniono 2 razy 2

  Nie całować się na przywitanie, pożegnanie. Nie podawać rąk. Nie pić z tego samego kubeczka. Taki sezon.

 • nowy4444

  Oceniono 4 razy 2

  Brydak znów powstała z popiołów.

 • vomitorium1

  Oceniono 2 razy 2

  ”Grypa też nie musi posiadać biletu lotniczego ani wizy.”
  to prawda
  tak było z epidemią ospy we wrocławiu
  (”Chorobę przywlókł do Polski w maju 1963 wracający z Indii (według innych źródeł z Birmy i Wietnamu) Bonifacy Jedynak, oficer Służby Bezpieczeństwa.”
  (za pl.wikipedia org))

 • pies_fafik

  Oceniono 6 razy 2

  Szanownej Pani Profesor sie chyba miejsca po przecinku pomyliły, albo "dzienniakrz" cos pomylil... Smiertelnosc 2%!!?? OMFG!!! Chyba raczej rzędu 0,02%...

 • gall.anonim.pn

  Oceniono 12 razy 2

  ' A wszystkie osoby - i wyjeżdżające, i niewyjeżdżające - powinny się zaszczepić przeciwko grypie, żeby ich organizm mógł wytworzyć przeciwciała i zapobiegać infekcji.'

  I to jest zdanie-klucz. Podobnie osoby cierpiące na stulejkę powinny nosić wkładki na platfusy!

 • gorzki_pl

  Oceniono 1 raz 1

  hmm mi wychodzi że śmiertelność (jak na razie) jest na poziomie 2,42%
  7000 zarażonych 170 zgonów
  więc porównanie do grypy chyba nieco nietrafione, zwłaszcza, że przyczyną zgonów przy "zwykłej" grypie to powikłania - najczęściej układ krążenia

 • callmenigel

  Oceniono 3 razy 1

  Czeste mycie skraca zycie.
  Skora sie sciera i czowiek umjera :P

 • mr.knox

  Oceniono 9 razy 1

  I jak zwykle profesorka z prowincji nie powiedziala prawie nic. Oprocz czestego mycia rak wazne jest tez, zeby nie dotykac rekoma nosa czy oczu. To sa trzy fundamentalne punkty na obrone przed zarazeniem sie.

 • nit21

  Oceniono 1 raz 1

  Ble, ble, ble. A jak się przenosi ten nowy wirus? Kropelkowo, z drobinami śliny przy kaszlu? To mycie rąk nic nie da. Dlatego maseczki na twarze, by nie infekować?

 • lech39

  Oceniono 3 razy 1

  Koronawirus równie groźny jak grypa?

  Bez jaj: w Polsce na choroby układu krążenia i choroby nowotworowe umiera rocznie 300 000 osób.
  I to jest prawdziwa śmierć z kosą, a nie jakieś ptasie grypy i inne modne „zagrożenia” dla ludzkości ! Dlaczego raczej tym się nie zajmiecie ? To niemodne choroby ?

 • bartmanb5

  Oceniono 7 razy 1

  Ta Pani chyba ma kłopoty z matematyką. Śmiertelność wcale nie jest taka niska jeżeli wezmiemy pod uwage dotychczasową niską liczbę wyleczonych przypadków.

 • bardzozimnylk

  0

  A co ma mówić pisowska "profesor" z pisowskiego "Instytutu" ? Łże jak pies

 • yuo7leo9

  Oceniono 4 razy 0

  Drodzy dziennikarze! Od 2 tygodni siejecie panikę swoimi sensacyjnymi artykułami z nagłówkami "Już 600 osób zachorowało!", "Już 1700 zachorowało!". Na tę panikę reagują rządy, równie histerycznie (no bo inaczej wyborca...). Gazeta.pl posunęła się do siania teorii spiskowej o wirusie wyhodowanym w laboratorium - nader skutecznie, od razu kilku dyskutantów zareagowało. Więc nie dziwcie się. TO WY JESTEŚCIE ODPOWIEDZIALNI!
  I przestańcie się dziwić skuteczności "fake news"

 • thadd

  Oceniono 8 razy 0

  "wynaleziony" w latach 60, zarazliwosc duza, smiertelnosc mala, slabe pluca, slabe serce starosc, niska odpornosc objawy jak przy grypie, Zapobieganie, duzo pic, srodki na goraczke, do lozka , Powiklanie to zapalenie pluc ale rzadko. Wirus zyje od 4 dni do tygodnia a w kocich kupkach nawet do 7 tygodni. Firmy farmaceutyczne juz licza zyski.

 • agb500

  Oceniono 1 raz -1

  "Procent zaszczepienia populacji w Polsce jest na skandalicznie niskim poziomie - wynosi jedynie czterech procent, co jest pożałowania godne".

  Skandaliczne jest rowniez to: zeby zaszczepic sie przeciwko grypie trzeba zasuwac do lekarza. W USA szczepienia takie wykonuje sie w aptekach rozlokowanych w supermarketach i robia to "zwykli" technicy farmacji, newet nie pielegniarka i nie Pani Mgr. Pewnie stad taki niski procent.

 • misha_xl

  Oceniono 1 raz -1

  Autorzy innych komentarzy powiedzieli już wszystko na temat "kompetencji" pani profesor.
  Dodam tylko jedno: gdybym był rzetelnym - albo przynajmniej normalnym - dziennikarzem, nigdy nie opublikowałbym takich potwornych bredni w tak ważnej sprawie, choćby i sam Bóg bredził.

 • zarator

  Oceniono 2 razy -2

  Bill Gates powinien być z siebie zadowolony. Rząd Chin też w zasadzie tak, bo będą mogli zaszczepić całą populację chińską i wszczepić im nano-elektorniczne cząsteczki łączące się z systemem nerwowymi mózgiem, plus rozpylane nanocząsteczki np.chemtrails nazwany pogodnie wręcz dobrotliwie "geoinżynierią" i tym sposbem kontrolowac ludzi. Zachod zas zadowlony, bo wypróbuje projekt i potem spokojnie wykorzysta do spacyfikowania dowolnej populacji dowolnego państwa. Wystarczy dobrze wystraszyć i wszyscy zaszczepią się cudowną szczepionką Billa Gatesa.

 • doncorleone3

  Oceniono 10 razy -2

  Wciąż ta sama mantra od X lat: "Szczepcie się na grypę, szczepcie się na grypę"

  NIE, DZIĘKUJĘ!!!!

 • 2fat

  Oceniono 9 razy -3

  Nie wiem jak pani Brydak zalecająca zresztą bezsensowne szczepionki przeciwko grypie to liczy. Nie można brać wszystkich aktualnie zakażonych bo wtedy mamy rzeczywiście 2% ale u znakomitej większości choroba dopiero się rozwija. Biorę podaną proporcje stwierdzonych wyzdrowień do zgonów zgodnie z danymi Szpitala Johna Hopkinsa i wychodzi to na 133 zgony do 126 wyzdrowień więc nie jest za dobrze bo to daje śmiertelność na poziomie 51%

 • masz01

  Oceniono 13 razy -3

  Coś tu może być na rzeczy - nie zdziwiłbym się, gdyby niebawem zaproponowano cudowną szczepionkę.

 • kornel-1

  Oceniono 11 razy -3

  Katarzyna Nowak pisze: "Koronawirus z Chin rośnie w siłę i dotychczas doprowadził do śmierci 132 osób na całym świecie"

  To nieprawda. Wszystkie zgony z powodu zakażenia tym wirusem miały miejsce w Chinach.
  Tylko w Chinach, nie na całym świecie.

  Pisz o gotowaniu a nie o sprawach, na których się nie znasz.

  Chociaż może i na gotowaniu się nie znasz :-/

 • fajnybrat

  Oceniono 9 razy -7

  Jak zwykle na forum sami fachowcy - tym razem od grypy i koronawirusów. Strach się bać z takimi forumowymi specjalistami,

 • erka1000

  Oceniono 9 razy -9

  Afera jest w TVN ie Podobno wstyd na cały świat!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX