Śnieg na Pomorzu zerwał linie energetyczne. Sypie także w Warszawie, Zgierzu i Włocławku

Intensywne opady śniegu spowodowały zerwanie linii energetycznych w województwie pomorskim. O awarii poinformował zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Opady śniegu obserwują także mieszkańcy innych województw.

Z informacji, które opublikował na Twitterze Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że około 18,4 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw prądu. Przyczyną zerwania linii energetycznych w województwie pomorskim są opady śniegu. Trwa naprawianie usterek.

Śnieg w Polsce. Pada m.in. w Toruniu i Olsztynie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że opady śniegu i śniegu z deszczem mogą wystąpić dziś na terenie całego kraju. Dowody na to, że zima rzeczywiście zaatakowała, można znaleźć w internecie. Użytkownicy Instagrama, Twittera i innych mediów społecznościowych publikują zdjęcia i nagrania opadów. Śnieg spadł m.in. w Warszawie, Olsztynie, Zgierzu, Toruniu i Włocławku. 

 
 

Meteorolodzy: Rok temu śnieg leżał w niemal całym kraju

IMGW informuje że pokrywę śnieżną można zobaczyć dziś na południu kraju, a lokalnie także na Pomorzu i zachodzie Polski. Rok temu zima była znacznie bardziej intensywna - z danych meteorologicznych wynika, że 29 stycznia 2019 roku śnieg odnotowały niemal wszystkie stacje synoptyczne w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że styczeń, podobnie jak grudzień 2019 roku, zostanie okrzyknięty ekstremalnie ciepłym miesiącem. 

Więcej o: