Śnieg na Pomorzu zerwał linie energetyczne. Sypie także w Warszawie, Zgierzu i Włocławku

Intensywne opady śniegu spowodowały zerwanie linii energetycznych w województwie pomorskim. O awarii poinformował zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Opady śniegu obserwują także mieszkańcy innych województw.

Z informacji, które opublikował na Twitterze Grzegorz Świszcz z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wynika, że około 18,4 tys. odbiorców pozostaje bez dostaw prądu. Przyczyną zerwania linii energetycznych w województwie pomorskim są opady śniegu. Trwa naprawianie usterek.

Śnieg w Polsce. Pada m.in. w Toruniu i Olsztynie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje, że opady śniegu i śniegu z deszczem mogą wystąpić dziś na terenie całego kraju. Dowody na to, że zima rzeczywiście zaatakowała, można znaleźć w internecie. Użytkownicy Instagrama, Twittera i innych mediów społecznościowych publikują zdjęcia i nagrania opadów. Śnieg spadł m.in. w Warszawie, Olsztynie, Zgierzu, Toruniu i Włocławku. 

 
 

Meteorolodzy: Rok temu śnieg leżał w niemal całym kraju

IMGW informuje że pokrywę śnieżną można zobaczyć dziś na południu kraju, a lokalnie także na Pomorzu i zachodzie Polski. Rok temu zima była znacznie bardziej intensywna - z danych meteorologicznych wynika, że 29 stycznia 2019 roku śnieg odnotowały niemal wszystkie stacje synoptyczne w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że styczeń, podobnie jak grudzień 2019 roku, zostanie okrzyknięty ekstremalnie ciepłym miesiącem. 

Więcej o:
Komentarze (50)
Śnieg na Pomorzu zerwał linie energetyczne. Sypie także w Warszawie, Zgierzu i Włocławku
Zaloguj się
 • maaac

  Oceniono 16 razy 14

  "Sorry taki mamy klimat"? A nie - to powód do śmiechu bo przecież to była wina Bieńkowskiej, że linie zasilające PKP się zrywały. Dziś dalej jej wina? Tuska? Czy PiS kogoś poświeci? Bo na przeproszenie Bieńkowskiej nie liczę.

 • niktwazny126

  Oceniono 20 razy 14

  Czy drogowcy z terenów objętych "kataklizmem" nie czują się aby zaskoczeni? Niezwykłość taka, śnieg w Polsce na przełomie stycznia i lutego.

 • iremus

  Oceniono 10 razy 8

  Łaaaał, armagedon !!!! Spadło 1,743 milimetra białego puchu .
  Czy kancelaria Maliniaka wprowadziła już stan wojenny bo nie wiem czy zabrać przepustkę przed wyjściem z domu ?

 • nabuhodonozor33

  Oceniono 10 razy 8

  Może zasypie pisslam

 • spasiecz

  Oceniono 8 razy 6

  Szok! Śnieg w zimie. W klimacie umiarkowanym!

 • cocpit

  Oceniono 4 razy 4

  Śnieg dość mokry, czyli łatwo można ulepić sobie suwerena.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 4 razy 4

  Siedzę przy oknie w słonecznej aureoli, w Gdańsku i ani śladu śniegu.Woj.pomorskie jest tylko we Włoclawku widać wg. piśmiennego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX