Pogoda na dziś - czwartek 30 stycznia. Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem. Będzie też padać

Pogoda na dziś - czwartek 30 stycznia. Meteorolodzy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Dodatkowo w całej Polsce we znaki będą dawały się opady deszczu i deszczu ze śniegiem.
Zobacz wideo

Dziś przewidywane jest duże zachmurzenie. Przed południem od zachodu zacznie nadciągać deszczowy front, który swoim zasięgiem obejmie cały kraj. 

Temperatura. Najwyższa temperatura w zachodniej Polsce

Najniższa temperatura, 3 stopnie, prognozowana jest w czwartek w województwie podlaskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, łódzkim, świętokrzyskim, lubelskim, małopolskim i śląskim. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Olsztynie i Rzeszowie. Najcieplejszy dzień czeka mieszkańców zachodnich regionów. 6 stopni będzie we Wrocławiu i Zielonej Górze, a w województwie opolskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim zapowiadanych jest maksymalnie 5 stopni. W nocy temperatura spadnie do 0 stopni na Podlasiu i 3 stopni w centrum. W terenach podgórskich będzie około -2 stopni.

Pogoda na dziś - czwartek 30 stycznia.Pogoda na dziś - czwartek 30 stycznia. gazeta.pl

Opady. Deszcz i deszcz ze śniegiem w całym kraju

W czwartek czeka nas kolejny bardzo pochmurny dzień. Nad ranem deszcz i deszcz ze śniegiem zapowiadany jest w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim. Przed południem opady deszczu i deszczu ze śniegiem pojawią się także w zachodniej Polsce stopniowo przesuwając się na wschód kraju. W nocy padać będzie już w niemal wszystkich województwach. W regionach podgórskich przejściowo możliwe są także opady marznące, które będą powodowały gołoledź.

Ostrzeżenie meteorologiczne. Silny wiatr na południu Polski

W całej Polsce zapowiadany jest wiatr umiarkowany, okresami dość porywisty. Dodatkowo w województwach śląskim, małopolskim i podkarpackim wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. W Tatrach wiać będzie z prędkością do 90 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. W górach pojawić się będą zawieje i zamiecie śnieżne.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.