19-latka zabiła ojczyma nożem. Dziś wiadomo, że pokłócili się o telefon. Grozi jej dożywocie

19-latka zabiła swojego ojczyma w ich domu w Bobrownikach koło Będzina. Dziewczyna ugodziła mężczyznę nożem po kłótni, która dotyczyła używania telefonu komórkowego. Do tragedii doszło w miniony piątek
Zobacz wideo

Szczegóły tej zbrodni wyjaśnione zostały w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Będzinie. Do ataku 19-latki na jej ojczyma doszło w piątek 24 stycznia około godziny 23 w ich domu w Bobrownikach w województwie śląskim.

19-latka zabiła swojego ojczyma nożem, bo zwrócił jej uwagę, że za głośno rozmawia przez telefon

Zdarzenie zostało zgłoszone przez matkę dziewczyny, która była świadkiem rodzinnej kłótni. Według ustaleń policji awantura wywołana była sporem o używanie telefonu komórkowego. 39-letni ojczym zwrócił nastolatce uwagę na to, że za głośno rozmawia przez komórkę.

- Jak wynika z naszych dotychczasowych ustaleń powodem kłótni miał być fakt, że matka i ojczym zabronili 19-latce korzystania ze smartfonu - powiedział rzecznik KPP w Będzinie Paweł Łotocki w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim". Dziewczyna po tej uwadze zaczęła się zachowywać agresywnie. Między nimi doszło do kłótni, podczas której rozzłoszczona nastolatka chwyciła nóż i zaatakowała nim matkę, a później ugodziła w szyję swojego ojczyma, który stanął w obronie żony. Po ataku 19-latka uciekła z domu.

Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Nastolatka została zatrzymana przez policję w Piekarach Śląskich. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta w chwili zdarzenia mogła mieć ponad promil alkoholu we krwi.

19-latka przyznała się do winy i usłyszała zarzut zabójstwa. Za ten czyn grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Nastolatka zaatakowała nożem także swoją matkę, jednak kobieta nie odniosła poważnych obrażeń. Na wniosek śledczych dziewczyna została aresztowana na trzy miesiące.

Więcej o: