Góry Sowie. Strażacy rozbroili "radioaktywny" pojemnik. Akcja w pełnym rynsztynku. Zawartość była zaskakująca

Niecodzienna akcja straży pożarnej i policji w Górach Sowich. Funkcjonariusze przybyli na miejsce, w którym znaleziono pojemnik oznaczony jako radioaktywny. Strażacy byli zaskoczeni, gdy zobaczyli, co jest w środku.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 stycznia. Straż pożarna w Dzierżoniowie otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że w Górach Sowich znajduje się pojemnik, w którym mogą znajdować się materiały radioaktywne. - Ciemnozielone pudło z charakterystycznym czarno-żółtym znakiem ostrzegający przed substancjami promieniotwórczymi znaleziono przy leśnej drodze między miejscowościami Rościszów i Walim - relacjonuje Polsat News.

>>> Strażak: Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu

Zobacz wideo

Góry Sowie. W "radioaktywnym" pojemniku znaleziono puszkę z paprykarzem szczecińskim

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Piskorzowa. W akcji brały udział także policja oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Wałbrzycha. Funkcjonariusze zmierzyli poziom promieniowania, ale niczego nie wykryto. Gdy otworzyli pojemnik, okazało się, że to atrapa. Ich oczom ukazała się... puszka z paprykarzem szczecińskim. Na tym akcja się skończyła.

 
Więcej o: