Koronawirus coraz bliżej Polski. Zebrało się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

W siedzibie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa odbywa się spotkanie poświęcone koronawirusowi. W wydarzeniu tym biorą udział przedstawiciele kilku ministerstw i instytucji.

Robocze spotkanie dotyczące koronawirusa rozpoczęło się około południa w warszawskiej siedzibie RCB. Biorą w nim udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Infrastruktury oraz przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Lotniska Chopina w Warszawie. To reakcja na najnowsze doniesienia dotyczące choroby, której pierwsze ognisko zaobserwowano w Chinach, a która dotarła już do Niemiec.

>>> MSZ o koronawirusie: Wszystkie granice, wszystkie punkty wejścia na terytorium Polski są monitorowane 

Zobacz wideo

Rośnie liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa 

Chińskie władze potwierdziły we wtorek, że liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa 2019-nCoV wzrosła do 106 osób. Potwierdzono także 4400 przypadków nowych zachorowań w całym Państwie Środka oraz 2700 przypadków chorych w samej prowincji Hubei, w której znajduje się m.in. miasto Wuhan. Koronawirus dotarł już także do Australii, Ameryki Północnej i Europy. Odnotowano trzy przypadki zakażenia we Francji i jeden przypadek w Niemczech. Informacje na ten temat potwierdziło w nocy z poniedziałku na wtorek ministerstwo zdrowia Bawarii, gdzie znajduje się chory.

KoronawirusKoronawirus Gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (24)
Koronawirus coraz bliżej Polski. Zebrało się Rządowe Centrum Bezpieczeństwa
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 3 razy 3

  Coś czuje zę ten Najwiekszy Najwspanialszy Park Wodny póki co będzie wielką klapą
  Ktoś chce taplać się w jednej ciepłej zupie z tysiącem innych kaszlących smarkających rodaków? W ciepłej pewnie wirusiki mnożą się jak króliki w Australii

 • stfur0000

  Oceniono 3 razy 3

  Obudzili się. A przecież pisiorki do spółki z ćwierćumysłami od JKM mówią, że nic się nie stało.

 • lukki69

  Oceniono 2 razy 2

  remo29 2 godziny temu
  Oceniono 4 razy
  2

  "Pisowskie tuzy będą musiały wirusowi wmówić, że go wcale nie ma, potem wmówić chorym, że są zdrowi, a jak już będą spierydalać limuzynami do szczelnie zamkniętych domów, to wyświetlić na paskach w TVP, że to wina Tuska."

  ..słaby temat do trollowania..

 • remo29

  Oceniono 4 razy 2

  Pisowskie tuzy będą musiały wirusowi wmówić, że go wcale nie ma, potem wmówić chorym, że są zdrowi, a jak już będą spierydalać limuzynami do szczelnie zamkniętych domów, to wyświetlić na paskach w TVP, że to wina Tuska.

 • dunajec1

  Oceniono 2 razy 2

  Zawiadomic episkopat aby szykowali kropidla bo bedzie robota.

 • Oceniono 2 razy 2

  Mogą się zbierać dyskutować a wirus systematycznie będzie robił swoje, te dywagacje będę tyle warte to tak zwana podkomisja Smoleńska

 • ada_ko

  Oceniono 1 raz 1

  zamknąć granice. wstrzymać transport publiczny. ogniska zarazy tępić w zarodku

 • pyramid

  Oceniono 1 raz 1

  Koronawirus? A coz to dla naszego rzadu. W nocy ustawę przyjmą i prezydentowi przedloza. Podpisze, ze nie ma żadnego wirusa i tyle. A Chińczycy, wymyślili cos przy zielonej herbacie i popłoch sieja ... zamiast spokojnie sie napić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX