Podejrzenie zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. "Pacjent jest na obserwacji"

Chory z województwa kujawsko-pomorskiego z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafił do szpitala - poinformował Jerzy Kasprzak, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. Jak dodał, pacjent był wcześniej na wycieczce w Azji. Jak dotąd w Polsce nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Jerzy Kasprzak poinformował, że w poniedziałek po południu mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego trafił do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem z Chin. 

>>> MSZ o koronawirusie: Wszystkie granice, wszystkie punkty wejścia na terytorium Polski są monitorowane:

Zobacz wideo

Podejrzenie zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjent jest na obserwacji

Pacjent jest obecnie na obserwacji, gdzie przechodzi badania. - Ta osoba była w Azji, ma objawy typowo grypowe i sama zgłosiła się do szpitala - powiedział Kasprzak na antenie TVP 3 Bydgoszcz. - Jeśli ktoś wraca z obszaru Azji Południowo-Wschodniej i odczuwa jakieś dolegliwości, np. podwyższoną temperaturę, objawy typowo grypowe, to jest pod nadzorem epidemiologicznym, o ile nie jest izolowany w szpitalu - zaznaczył, podkreślając, że w takich sytuacjach ważna jest profilaktyka.

Obecnie w Polsce nie potwierdzono oficjalnie żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Wirus, który po raz pierwszy został wykryty w chińskim mieście Wuhan, zabił do tej pory 106 osób. Potwierdzono też ponad cztery tysiące przypadków zakażenia. W całych Chinach obowiązuje zakaz przemieszczania się i wyjazdów zagranicznych zorganizowanych grup. Przypadki zakażenia wirusem zanotowano też w Europie - we Francji i w Niemczech.

Więcej o: