Podejrzenie zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. "Pacjent jest na obserwacji"

Chory z województwa kujawsko-pomorskiego z podejrzeniem zakażenia koronawirusem trafił do szpitala - poinformował Jerzy Kasprzak, Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy. Jak dodał, pacjent był wcześniej na wycieczce w Azji. Jak dotąd w Polsce nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy Jerzy Kasprzak poinformował, że w poniedziałek po południu mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego trafił do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem z Chin. 

>>> MSZ o koronawirusie: Wszystkie granice, wszystkie punkty wejścia na terytorium Polski są monitorowane:

Zobacz wideo

Podejrzenie zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjent jest na obserwacji

Pacjent jest obecnie na obserwacji, gdzie przechodzi badania. - Ta osoba była w Azji, ma objawy typowo grypowe i sama zgłosiła się do szpitala - powiedział Kasprzak na antenie TVP 3 Bydgoszcz. - Jeśli ktoś wraca z obszaru Azji Południowo-Wschodniej i odczuwa jakieś dolegliwości, np. podwyższoną temperaturę, objawy typowo grypowe, to jest pod nadzorem epidemiologicznym, o ile nie jest izolowany w szpitalu - zaznaczył, podkreślając, że w takich sytuacjach ważna jest profilaktyka.

Obecnie w Polsce nie potwierdzono oficjalnie żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Wirus, który po raz pierwszy został wykryty w chińskim mieście Wuhan, zabił do tej pory 106 osób. Potwierdzono też ponad cztery tysiące przypadków zakażenia. W całych Chinach obowiązuje zakaz przemieszczania się i wyjazdów zagranicznych zorganizowanych grup. Przypadki zakażenia wirusem zanotowano też w Europie - we Francji i w Niemczech.

Więcej o:
Komentarze (110)
Podejrzenie zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. "Pacjent jest na obserwacji"
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 43 razy 27

  Rano na antenie Trójki usłyszałem, że suweren może spać spokojnie, bo wirus nam niegroźny - a przecież nasz super-premier, czy super-prezydent nie kłamią, prawda?...

 • jxl82

  Oceniono 44 razy 24

  Wczoraj Adrian w Oświęcimiu podczas przemówienia Mariana Turskiego , również zaczął przejawiać objawy typowo grypowe: dreszcze, ospałość i nudności, katar, drgawki a na końcu biegunka.

 • wicipinski

  Oceniono 23 razy 21

  Ciekawe, bo u nas pulmonologia stoi na bardzo wysokim poziomie. Mnie od września męczy kaszel na niezidentyfikowanym podłożu i mam termin badania CT już na początek marca. Czy jest potrzebny jakiś komentarz w kwestii bezpieczeństwa epidemiologicznego w naszym wspaniałym, powstałym z kolan kraju

 • dejtrejder

  Oceniono 43 razy 17

  W Polsce mamy 8 milionów osób zarażonych pisowirusem. Dlaczego nikt ich nie leczy?

 • jahodovy

  Oceniono 13 razy 11

  "Podejrzenie" i "obserwacja". A czy Polska ma w ogóle jakieś metody badań na koronawirusa?

 • sarna291

  Oceniono 12 razy 10

  a co z tymi studentami, którzy przyjechali z okręgu Wuhan i nie zastosowano wobec nich kwarantanny, ani żadnych środków typu maseczki i cały ubranie ekipy ich badającej, ot gołymi rękami. Jak się bedzie cos dziać to maja się zgłosic, ale wtedy zarazonych będą tysiące...Pan w telewizorku zapewniał, ze wszystko pod kontrolą , mamy srodki, umiemy leczyć grypę i zapalenie płuć. b

 • kukunapniu

  Oceniono 12 razy 10

  > kujawsko-pomorskim

  To z pewnością wina Tuska, że koronawirus do nas dotarł,
  a minister zdrowia zaklinał się że takiego zagrożenia nie ma!

 • myczyoni

  Oceniono 7 razy 7

  Czy sprawdzani są wszyscy współuczestnicy wycieczki ? Nie oczywiście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX