Łódź: policyjny pościg za 28-letnim kierowcą. Okazało się, że wcześniej uciekł z więzienia [WIDEO]

Łódź. Policjanci ze specjalnej grupy SPEED doprowadzili do zatrzymania 28-latka, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna kierował bez uprawnień do oraz popełnił szereg wykroczeń.
Zobacz wideo

W niedzielę 26 stycznia policjanci z wojewódzkiej grupy speed pełnili nocną służbę w Łodzi. Po godzinie 22 obok nieoznakowanego radiowozu, na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i ulicy Drewnowskiej, przejechał samochód na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto.

Policyjny pościg za 28-latkiem w Łodzi. Kierowca był poszukiwany listem gończym

Pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli. Mężczyzna podczas ucieczki przekraczał dopuszczalną prędkość, przejeżdżał na czerwonym świetle, a podczas gwałtownej zmiany pasów uszkodził dwa inne samochody.

W pewnym momencie kierowca wbił się pomiędzy inne samochody i próbując przecisnąć się do przodu, na chwilę się zatrzymał. Sytuację tę wykorzystali policjanci, którzy szybko obezwładnili uciekającego. Podczas kontroli wyszło na jaw, że zatrzymany 28-latek jest poszukiwany listem gończym w związku z ucieczką z zakładu karnego.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych oraz siedmioma punktami karnymi. Niezatrzymanie się do kontroli uznawane jest za przestępstwo, za które grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (9)
Łódź: policyjny pościg za mężczyzną, który uciekł z więzienia [WIDEO]
Zaloguj się
 • antekpociecha

  Oceniono 5 razy 3

  A czy powoływał się na RODO?

 • cezar85

  Oceniono 9 razy 1

  Znaczy przypadkowo natrafili na uciekiniera, bo tak go szukali

  Minister od więziennictwa musi być dumny

 • zdziwiony6

  Oceniono 2 razy 0

  Do tego koleś jest po prostu głupi.

 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 0

  ... przecież to dziecko jeszcze!

 • nilpferd13

  Oceniono 1 raz -1

  "Okazało się, że uciekł z więzienia...)...
  Jak to: uciekł z więzienia??
  Uciekl z tego wiezienia czy nie wrocil z przepustki???
  Tak gazeta szanuje czytelnika....

 • wichura

  Oceniono 5 razy -1

  "(...) ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych oraz siedmioma punktami karnym"
  To chyba najmniejsze zmartwienie dla niego. Kasy i tak nie będzie jak ściągnąć, a punkty znikną zanim opuści zakład karny. Swoją drogą: "przekraczał dopuszczalną prędkość, przejeżdżał na czerwonym świetle, a podczas gwałtownej zmiany pasów uszkodził dwa inne samochody". Prędkość to 2, 4, 6, 8 lub 10 punktów. Czerwone światło i "zdarzenie skutkowe" są po 6 punktów. Zatem zakładając choćby najmniejszy wymiar za prędkość, to powinno być 2+6+6=14. No i nie ma możliwości, by dostał nieparzystą ilość :)
  PS: ucieczka, czy "niepowrót" z przepustki, hojnie rozdawanej przez "niezawisłe" sądy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX