Łódź: policyjny pościg za 28-letnim kierowcą. Okazało się, że wcześniej uciekł z więzienia [WIDEO]

Łódź. Policjanci ze specjalnej grupy SPEED doprowadzili do zatrzymania 28-latka, który był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna kierował bez uprawnień do oraz popełnił szereg wykroczeń.
Zobacz wideo

W niedzielę 26 stycznia policjanci z wojewódzkiej grupy speed pełnili nocną służbę w Łodzi. Po godzinie 22 obok nieoznakowanego radiowozu, na skrzyżowaniu al. Włókniarzy i ulicy Drewnowskiej, przejechał samochód na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili skontrolować auto.

Policyjny pościg za 28-latkiem w Łodzi. Kierowca był poszukiwany listem gończym

Pomimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie chciał zatrzymać się do kontroli. Mężczyzna podczas ucieczki przekraczał dopuszczalną prędkość, przejeżdżał na czerwonym świetle, a podczas gwałtownej zmiany pasów uszkodził dwa inne samochody.

W pewnym momencie kierowca wbił się pomiędzy inne samochody i próbując przecisnąć się do przodu, na chwilę się zatrzymał. Sytuację tę wykorzystali policjanci, którzy szybko obezwładnili uciekającego. Podczas kontroli wyszło na jaw, że zatrzymany 28-latek jest poszukiwany listem gończym w związku z ucieczką z zakładu karnego.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez uprawnień oraz szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Policjanci ukarali go mandatem w wysokości 1500 złotych oraz siedmioma punktami karnymi. Niezatrzymanie się do kontroli uznawane jest za przestępstwo, za które grozi kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: