Komentarze (523)
Komentarze po wystąpieniu Mariana Turskiego. Bosak zarzuca mu atakowanie rządu, Pereira pisze o "zaraźliwości zła"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 17 razy 17

  P. TURSKI powiedział prawdę.a pisia wataha zmierza do faszyzmu.Byle jaki budował więzienia-hitlerowcy obozy śmierci,długonosy krzywousty chce z chrystianizować Europę-hitlerowi papież błogosławił,p.BLIDA i p.LEPPER zostali zamordowani w nie wyjaśnionych okolicznościach przez pisowskich siepaczy.Hitlerowcy pozbywali się żydów,romów,słowian i innych nacji-wataha podłej zmiany boi się imigrantów.hitler i gebbels wygłaszali buńczuczne wypowiedzi-maliniak,długo nosy i inni robią to samo,czyż to nie jest bardzo podobne.Jaka przyszłość czeka moją rodzinę,moje wnuki i wasze drodzy Rodacy,obawiam się oto bo mam już 72 lata co będzie dalej.Obecna "władza" jest najgorszą po II WŚ.Kochani nie dajcie sobie odebrać tego co jest najcenniejsze tzn.życia i wolności.

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 17 razy 17

  Właśnie potwierdzacie Bosaki i Pereiry to co mówił Turski. Auschwitz nie spadł z nieba, tworzą go ludzie, tacy ludzie.

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 17 razy 17

  Jeden z podleczonym trądzikiem, za całą martyrologie mający występ w Tańcu z Gwiazdami, drugi to wymoczkowata łachudra z etyką na poziomie ameby, ale krytykują więźnia kacetu. Bo był w PPR.
  A gdyby był w Brygadzie Świętokrzyskiej, mordował Polaków, Żydów, potem chodził przy nodze hitlerowców - byłby "żołnierzem niezłomnym" i wzorem na przyszłość.
  U Bosaka i Pereiry podłość konkuruje ze śmiesznością.

 • stachkaz1947

  Oceniono 18 razy 16

  Panie niedouczony "prezydencie" i ty dziennikarzu Kurskiej TV -PEREIRA
  to dedykacja dla was i wszystkich REFORMATORÓW :
  Martin Niemöller, 1892-1984
  (niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)
  Po polsku:brzmi tak

  Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
  Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
  Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.
  Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
  Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

  W oryginale (po niemiecku):

  Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Kommunist.
  Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen;
  ich war ja kein Sozialdemokrat.
  Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert;
  ich war ja kein Gewerkschafter.
  Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.

  Czy to też wymyślił ten stary TURSKI co atakuje RZĄD
  pod bramami PIEKŁA które LUDZIE zgotowali LUDZIOM????
  Tacy jak Bosak ,Pereira powinni być na WIDOKU.
  Nie spuszczaj głupi NARODZIE z nich oka.

 • kochanyleo

  Oceniono 15 razy 15

  Wypowiedź Pana Mariana Turskiego powinna być cytowana w szkołach młodym ludziom,by
  uświadomili sobie jak pielęgnować demokrację by w kraju w którym przyjdzie im żyć,
  nie wkradł się totalitaryzm i faszyzm.
  To powinna być lekcja obowiązkowa bo wolności i demokracji nikt nie dostaje na zawsze.

 • 45starsza

  Oceniono 15 razy 15

  Reakcja Bosaka i Pereiry świadczy ,że obawy Pana Turskiego są zasadne.

 • sulim01

  Oceniono 17 razy 15

  Okazuje się, że piętnowanie szowinizmu i ostrzeganie przed odradzającym się faszyzmem staje się atakiem na polski rząd.

 • bes396ka

  Oceniono 14 razy 14

  Zło idzie kroczkami, takimi właśnie Bosackimi i Pereirowymi..., krok po kroku, raz po razie w twarze autorytetów w imię walki z kastą. Czy nie miał racji red. Turski?

 • dlugi48

  Oceniono 15 razy 13

  A czemu PiS bierze to do siebie? Czyżby na zasadzie uderzenia w stół i odzewu nożyc? Z tego wynika, że wiedzą że mają nieczyste sumienie.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 13 razy 13

  Pereira oraz Bosak nie powinni mieć głosu w sprawach Polski sprzed 1991 roku !!!!
  Do rozsądnych - jak widział i postrzegał świat ktoś urodzony w roku 1951 , w Polsce - co znał , jaki świat miał w około - tylko i wyłącznie znał PZPR , Polskę Ludową - i dla niego to było normalne - praca dla PZPR i rządowych instytucji też była normalna ( prywatnych praktycznie nie było ) - SB , UB , ZOMO - to dla takich ludzi były tym czym dla nas dziś Policja , CBA i CBŚ , i teraz się karze ludzi za to że urodzili się w takiej a nie innej rzeczywistość ,

 • aniasa1

  Oceniono 13 razy 13

  Miny Kurskiego i reszty podczas przemowienia BEZCENNE! Pereira jak zawsze zaslynął tylko chamstwem i brakiem spojrzenia w szerszym kontekscie. Taka to teraz moda na dziennikarzy ktorzy nic nie potrafia a blasnac chca. Ten wybitna menda. Ale TVP placi to ten ujada. Jak burek na łancuchu za miske odpadow broni swych "panow"

 • slawekwchmurze

  Oceniono 12 razy 12

  Ten goowniarz jest z 1988r, co on może wiedzieć o PRL? On nawet nie liznął stanu wojennego. Wychował się już w latach 90. Kto mu popsuł ta czachę, że tak myśli?

 • bogdan19741974

  Oceniono 16 razy 12

  GOSC PRZEZYL OBOZ KONCENTRACYJNY,BEZ JEDZENIA A PIERWOTNIAK pereira GO NIE SZANUJE,JAK GO SPOTKACIE POWIEDZCIE mu KIM JEST..

 • grubymisiek1

  Oceniono 13 razy 11

  Małe kundle zawsze usiłują oszcz... pomnik bo myślą, że w ten sposób urosną. Nic z tego pozostają małymi parszywymi, szczającymi na pomnik kundlami.

 • szary-petent

  Oceniono 11 razy 11

  Swoją reakcją Bosak i Pereira przynajmniej udowodnili, że blisko im do ideologii, przed którą ostrzega Pan Turski. Uderz w stół, a nożyce się odezwą.

 • zd46

  Oceniono 13 razy 11

  Jestem zbulwersowany. Jak można obchodzić uroczystości w Oświęcimiu-Auschwitz, nie zapraszając Rosjan z powodów politycznych. Rosjanie wyzwolili Oświęcim, przebywali tam jako więźniowie itd. Czy Europe juz całkowicie poje..ło i to bezpodwrotnie? Czy cierpienie Żyda, Polaka albo Francuza jest inne, lepsze, gorsze, większe od cierpienia Rosjanina? Wstyd i hańba! Wy polityczne chamy, nauczcie sie szacunku do ludzi wszystkich narodowości a tym bardziej do ofiar! Nie wspominam już o szacunku do zasad, bo tych już dawno nie macie. (Dominik)

 • i.l

  Oceniono 11 razy 11

  Jestem wnukiem zamordowanego w KL Auschwitz i czuję się uprawniony zabrać głos.
  Numer obozowy dowodzi pobytu w KL, ale nie określa ani człowieka, ani jego charakteru.
  Należy się szacunek temu, który doświadczył, co nie oznacza, że w innych sprawach jest autorytetem. Ponieważ w tej chwili , to bardzo wiekowe osoby, komentowanie ich wypowiedzi jest raczej niesmaczne i poza dobrym obyczajem. Oni już odchodzą i mają prawo do każdych poglądów.

 • honkers

  Oceniono 11 razy 11

  Już tylko za te słowa Pereira powinien być natychmiast wystosunkowany z telewizji publicznej.

 • pollion1

  Oceniono 13 razy 11

  ciekawe kiedy usłyszymy ,,Niestety zło potrafi być zaraźliwe. Działał w PIS"

 • westgreg

  Oceniono 11 razy 11

  To, że komuś udało się przetrwać gehennę i wyjść z niej żywym, nie oznacza, że potem nie popełnił błędów w swoim życiu. Hagiograficzne podejście do tych, którzy przetrwali niemieckie zapędy budowania nowego, lepszego porządku światowego, trąci groteską.

  A przesłanie Mariana Turskiego (może nieco idealistycznie naiwne, ale bardzo potrzebne) miało charakter uniwersalny. Jeżeli ktoś doszukuje się w nim krytyki rządu, czy sejmu, to oczywiście należy odszukać winnych tego stanu. Ale jeżeli ktoś doszukuje się jakiejkolwiek winy w autorze wypowiedzianych słów, to całkowicie z rzeczywistością się mija.

 • borman60

  Oceniono 13 razy 11

  Dziś w Trójce dali wypowiedź Pana Turskiego ,ale bez słów o władzy naruszającej umowy społeczne .Cenzura działa nawet w Trójce .Media reżimowe nigdy nie relacjonują na żywo ,tylko dają przekaz oczywiście zmanipulowany i okrojony .Chyba ,że krzyki Dudy .

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 12 razy 10

  PiS z Kaczyńskim na czele kroczą drogą Hitlera.
  Nasz suweren jest zamroczony kasą z 500+ podobnie jak Niemcy w latach 30-stych XX wieku i będąc obojętnym wobec łajdactw obecnie rządzących buduje kolejne Auschwitz. O tym dokładnie mówił pan Turski. Naszym Hitlerem jest dzisiaj Jarosław Kaczyński. Aby uniknąć kolejnego Auschwitz wystarczy wysłać szaleńca na polityczną emeryturę. Póki co nie jest jeszcze za późno. Wybory prezydenckie w tym roku.

 • zd46

  Oceniono 10 razy 10

  Panie Pereira, stań pan w kolejce do "przeszczepienia łba"z tym, że świński już odpada. Co pan zrobił dla Polski, poza szczuciem, szczuciem, pomówieniami i montowaniem prowokacji? Czy bycie "aniołem zła" jest wpisane w pańskie geny? O Piotrowiczu mówicie, że "człowiek może zmienić poglądy" a innym odmawiacie tego samego i to tylko dlatego, że są mądrzejsi i że są patriotami. Czym ty na starość będziesz się mógł pochwalić, co ty powiesz innym?

 • zd46

  Oceniono 10 razy 10

  Krzysztof Bosak z Konfederacji zarzucał mu "atakowanie rządu", widać, że ma pan odrobinę intelektu pozwalajacego czytać między wierszami, bo pan Turski powiedział, że: "Auschwitz nie spadło z nieba" i to "ludzie, ludziom zgotowali ten los". Przestrzegł nas, was i ich.

 • miecztemidy

  Oceniono 12 razy 10

  Właśnuie przed takimi bosakami i pierdzirejrami Pan Marian Turski ostrzega Młode Pokolenie.

 • acototak

  Oceniono 10 razy 10

  Komuch najpierw szuka haków w życiorysie.

 • jagoda1958

  Oceniono 10 razy 10

  To jest tak podle, tak niskie, ze nie wiadomo, jak komentowac...Czy powodowane igniorancja, ktorej nic, absolutnie nic nie tlumaczy, czy zwykla sprzedajnoscia, zasluguje na ... juz nie wiadomo na co, na przymusowe lekcje Historii i historii?...

 • faustxyz

  Oceniono 12 razy 10

  Kto wychowywał te wypierdki, gnojki typu Pereira i Bossak?To jest żyg chamstwa, podłości, kretynizmu. Ej wy doopki Panu Turskiemu nie zależy na stołkach i mamonie, to wy młodzi i sq...ni dyszycie do koryt i wycharczycie każdą podłość wobec okrutnie doświadczonego, mądrego wiekowego człowieka. Silni wobec słabych, słabi wobec silnych.

 • eryk2

  Oceniono 12 razy 10

  Grzebiemy w życiorysach? To grzebmy:
  Kłamuel Pereira - rzekomy katolik, faktyczny rozwodnik, odbierający dzieci ich matce w świetle jupiterów i twitterów
  Krzysztof Bosak - syn rusycystki, wynaradawiającej Polaków, dobiegający czterdziestki stary kawaler (=homoś), działacz postkomunistycznego ZHP, nie ukończył żadnego z trzech kierunków studiów, które zaczynał (w tym zaocznych).

 • Kazia Mali

  Oceniono 10 razy 10

  Jakim autorytetem dla nas jest Bossy& pereira obaj do paznokci u stóp Pana Turskiego nie dorastają wstyd że są ludzie którzy mają takie faszystowskie poglądy

 • blue.badyl

  Oceniono 10 razy 10

  A czego się spodziewaliście? Że faszystowskie przedszkole odpuści?

 • spyderman2

  Oceniono 10 razy 10

  sądzę że gdyby pisiury żyły w tamtych czasach też organizowaliby obozy!!!! taka mentalność

 • spyderman2

  Oceniono 10 razy 10

  TW kójda, TW piotrowicz, TW wolfgang, TW balbina, TW kryze itd to założyciele pissu i donosiciele ub. odkąd perejrze (czy to polskie nazwisko) to przeszkadza??? przecież piss ubekami stoi!

 • von_stein

  Oceniono 10 razy 10

  Piotrowicz jest dla Pereiry dobry.

 • tempo.rary

  Oceniono 12 razy 10

  Taa, nie ma wyczucia taktu ktoś, kto mówi, że sianie nienawiści doprowadza do pogromów i ludobójstwa. No jak on mógł tak brzydko prawakom powiedzieć.

 • munaciello

  Oceniono 12 razy 10

  Uderz w stół, a nożyce się odezwą, co nie, towarzyszu Pereira?

 • bogdan19741974

  Oceniono 10 razy 10

  bosak niech znajdzie sobie chlopaka,homo zwalczajacy homo typowe...a padaka-pereira-co to za zwierze zeby atakowac wieznia katowanego w obozie nazistowskim,pewnie bylby kapo gdyby zyl w tamtych czasach

 • uthark

  Oceniono 10 razy 10

  Bosak chce, żeby Polska była "spójna etnicznie, kulturowo i religijnie".

  1. Etnicznie: nie da się stwierdzić.
  2. Kulturowo: obywatelstwo będzie np. zależeć od tego, czy przeczytało się stek nudnych lektur oraz od bałwochwalczego stosunku do działalności Brygady Świętokrzyskiej NSZ?
  3. Obecność na mszy katolickiej obowiązkowa?

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 9 razy 9

  Do Bosaka:
  Krzysiek, czy to prawda, że Twoja Matka jest królową Polski?

  I do Szmula Perejry:
  Gdzie ty znajdziesz robotę, Szmulu, jak cię wypierdzielą z propagandy? Co ty właściwie umiesz?

 • kukwas45

  Oceniono 9 razy 9

  Przejmujące , prawdziwe przemówienie pana Turskiego.Niestety ,obserwując zachowanie, miny i dzisiejsze komentarze-to było rzucanie pereł przed wiepsze.

 • psycholog11

  Oceniono 9 razy 9

  Pereira zadaj sobie pytanie czy Turski mówił z sensem i prawdziwie, czy nie? Moim zdaniem mówił bardzo sensownie i to się liczy.

 • miqlec

  Oceniono 9 razy 9

  Gnój zawsze gnojem zostanie.

 • montagnes44

  Oceniono 11 razy 9

  Nie bądźmy obojętni jak jakiś Bosak czy inny pisbolszewik głoszą poglądy antydemokatyczne.

 • jm29gordon

  Oceniono 15 razy 9

  Pan Turski nikogo nie atakował, tylko przestrzegał. To co powiedział wszystko się sprawdza jak widać po niektórych wpisach. Winni czują się atakowani.
  Ważne dla tych Pereirowego pokotu jest także 8 przykazanie "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu".

 • oloros11

  Oceniono 11 razy 9

  zaczęło się tak:
  24 lipca 1934 roku Berlin Zabranie sędziów niemieckich przemawia zaproszony gość dr literatury:
  Silne państwo musi mieć możliwość usuwania nienadających się urzędników. Dotyczy to również sędziów. Koncepcja nieusuwalność sędziów zrodziła się w obcym świecie w świecie intelektualistów w świecie wrogim Narodowi:
  Joseph Gobbels

 • batura3

  Oceniono 9 razy 9

  Idąc tokiem "rozumowania" tego Pana...Pereira to polskie nazwisko????

 • lorca_mallorca

  Oceniono 9 razy 9

  Nie może wszak mieć racji ktoś, kto żył w czasach Komuny. No chyba że jest z PiSu, to wtedy ma obiektywną rację zawsze i wszędzie, a teczkę mu SB sfałszowało.

 • arnika8

  Oceniono 9 razy 9

  PiS takie Pereiry wypromował - kur*wizja ma więcej takich, a nawet dużo więcej.

 • supermassive

  Oceniono 9 razy 9

  Podłość to ich drugie imię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX