Pogoda. W styczniu "jesienna zima", a początkiem lutego nawet 12 stopni Celsjusza

Wiele wskazuje na to, że zima 2020 będzie wyjątkowo ciepła. Styczeń dobiega końca, a intensywne opady śniegu wciąż pozostają w sferze marzeń miłośników narciarstwa. IMGW prognozuje, że początkiem lutego również nie doczekamy się prawdziwej zimy.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w ostatnim tygodniu stycznia w dalszym ciągu będziemy obserwować "jesienną zimę", a opadów śniegu nie będzie zbyt wiele. Śnieg będzie padał jedynie lokalnie, ale szybko się stopi, a pokrywa śnieżna nie wzrośnie. Prawdziwie zimowe warunki obserwować będziemy tylko w górach. A jak zapowiada się początek lutego?

>>> Smog stwarza zagrożenie nie tylko zimą

Zobacz wideo

Prognoza pogody na początek lutego. Kolejny miesiąc zacznie się od ocieplenia

Z długoterminowej prognozy pogody IMGW wynika, że pod koniec tego tygodnia, a więc 1 i 2 lutego, zaobserwujemy ocieplenie. Termometry w zachodniej części kraju, gdzie będzie najcieplej, wskażą ponad 10 stopni. W niedzielę 2 lutego odnotujemy nawet 12 stopni we Wrocławiu i Zielonej Górze. Tylko nieco chłodniej będzie w Warszawie i Krakowie, gdzie w najcieplejszym momencie dnia odnotujemy 10 stopni. W najchłodniejszych tego dnia Suwałkach będzie maksymalnie 8 stopni, a w Zakopanem 5 stopni Celsjusza.

Początek kolejnego tygodnia również będzie ciepły. Ochłodzenia możemy spodziewać się w czwartek 6 lutego. Mimo że w niektórych miejscowościach termometry wskażą wartości ujemne, śnieg będzie padał tylko lokalnie i nadal bardzo słabo. Miłośnikom zimy nie pozostaje nic innego, jak wyprawa w góry.

Więcej o:
Komentarze (6)
Pogoda. W styczniu "jesienna zima", a początkiem lutego nawet 12 stopni Celsjusza
Zaloguj się
 • poziom1908

  Oceniono 5 razy 5

  "W najchłodniejszych tego dnia Suwałkach będzie maksymalnie 8 stopni, a w Zakopanem 5 stopni Celsjusza" ???

 • maslanka_anna

  Oceniono 4 razy -2

  A w lipcu spadnie śnieg.

 • qawsedrftg

  Oceniono 5 razy -3

  #WszyscyjesteśmyŻydami więc musimy mieć odpowiednio dostosowaną pogodę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX