Pogoda. IMGW ostrzega przed marzncymi opadami. "Uwaga na liskie nawierzchnie drg!"

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyda ostrzeenia przed marzncymi opadami dla 12 wojewdztw. Ze wzgldu na panujce warunki atmosferyczne kierowcy powinni zachowa szczegln ostrono.

Ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed marznącymi opadami obowiązują w niemal całej Polsce, z wyjątkiem województw lskiego, maopolskiego, podkarpackiego, witokrzyskiego i zachodniej części województwa dolnolskiego. Synoptycy z IMGW prognozują, że marznące opady lub marznąca mżawka będą powodowały gołoledź. Drogi będą dzisiaj śliskie, dlatego warto zdjąć nogę z gazu.

>>> Bryła lodu na Twoim aucie może być śmiertelnie niebezpieczna

Zobacz wideo

IMGW: Do końca stycznia będziemy obserwować "jesienną zimę"

Choć będziemy dziś obserwować padać marznące opady deszczu, w ciągu dnia temperatura w całym kraju będzie dodatnia. Meteorolodzy prognozują, że do końca tygodnia nie należy spodziewać się zimowych warunków atmosferycznych.

"Na nizinach dni będą ciepłe, noce tylko z niewielkim mrozem. Będzie padał przejściowo śnieg, ale szybko stopnieje, na utrzymanie się pokrywy śnieżnej raczej nie ma co liczyć" - czytamy we wpisie IMGW. 

Synoptycy dodają, że biało będzie w górach, gdzie od początku zimy pada śnieg. W drugiej połowie tygodnia na terenach wyżej położonych zwiększy się pokrywa śnieżna.