Ojciec Rydzyk poświęcił uwagę ekologii. "To gorsze od folksdojczów, psia kość!"

- To jest ekologia? To gorsze od folksdojczów, psia kość! - powiedział podczas sympozjum "Oblicza ekologii" w Toruniu ojciec Tadeusz Rydzyk. Redemptorysta mówił również o pseudoekologach, fanatykach i ekoterrorystach, a także wojnie cywilizacyjnej.

W niedzielę podczas sympozjum "Oblicza ekologii" w Toruniu poświęconemu pamięci Jana Szyszki, byłego ministra środowiska, głos zabrał o. Tadeusz Rydzyk.

Niszczą lasy, niszczą rodzinę, niszczą wieś, niszczą Kościół. Już jest wszystko jasne, no. I dlatego, Polacy, nie może być pseudoekologów. Nie może być fanatyzmu

- powiedział o. Rydzyk, co spotkało się z oklaskami zgromadzonych w sali. Stwierdził, że Polacy są bardzo emocjonalni i łatwo dają się "podpuszczać".

Krowę gwałcą, jak ją doją! No głupie takie to… no ludzie, ratujcie. Że jest gwałt krowy. Bo krowa to nie wiem co… My się śmiejemy, ale taka ideologia jest. To są te ideologie, przed którymi ostrzega ks. abp Marek Jędraszewski. Zobaczcie, jaki hejt światowy, jak go wyzywali. I to są ci politycy. Kogo wy wybieracie? Katolicy, kogo wy wybieracie? Zacznijcie używać rozumu, tak trochę oleum sobie dolać tutaj

- podkreślał Rydzyk. Dodał, że Polakom potrzebne są dobre szkoły i dlatego właśnie sam założył uczelnię. Powiedział, że powinni się obudzić, a nie "lecieć za kilka srebrników". Stwierdził, że Jana Szyszkę "dobili właśnie Polacy".

 

"To jest ekologia? To gorsze od folksdojczów, psia kość!"

Rydzyk stwierdził, że spór z ekologami, których nazwał "ekoterrorystami", jest "wojną cywilizacyjną". Podczas swojego wystąpienia zwrócił się do siedzącego na sali Szczepana Wójcika, który prowadzi hodowlę zwierząt futerkowych. W 2019 roku doszło do trzech pożarów jego gospodarstw.

Panie Szczepanie, niech się pan przyzna, nie wiem, czy wolno, ile razy pana tam podpalali? Trzy razy! Szkody na ile milionów? To jest ekologia? To jest Polak Polakowi? Pomyśl o wieczności! Będziesz się smażył w tym piekle! Podpalasz teraz i w tym ogniu będziesz się kiedyś smażył

- powiedział redemptorysta. Po czym skomentował ubiegłoroczne włamanie do jednej z ferm pod Toruniem, podczas którego z klatek zostało wypuszczonych ponad dwa tys. norek.

Tutaj te zwierzątka, nie wiem, ja się nie znam na tym, ale tutaj gdzieś pod Toruniem były. Przyszli i wypuścili wszystko! Podobno te zwierzęta się wtedy też męczą bardzo, giną. To jest ekologia? To gorsze od folksdojczów, psia kość!

- stwierdził o. Tadeusz Rydzyk, po czym dodał, że "ludzi kocha, ale grzechu nie".

>>> Ojciec Tadeusz przepytuje prezydenta. I zwraca uwagę: "Jest jakaś kolumna szkodząca". Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: