Pogoda na dziś - wtorek 28 stycznia. Deszcz i deszcz ze śniegiem w całej Polsce

Pogoda na dziś - wtorek 28 stycznia. Niska temperatura nad ranem oraz przelotne opady deszczu będą skutkowały gołoledzią w województwie dolnośląskim. Ostrzeżenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi obowiązują też dla Podkarpacia - tam przewidywane są intensywne opady śniegu.
Zobacz wideo

Na wtorek synoptycy przewidują bardzo duże zachmurzenie oraz umiarkowane i silne porywy wiatru. We wszystkich województwach prognozowane są także opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Temperatura. Na zachodzie maksymalnie 7-6 stopni w ciągu dnia

Dziś najniższa temperatura prognozowana jest w województwie podlaskim, świętokrzyskim i małopolskim, gdzie będą maksymalnie 3 stopnie. Jeden stopień więcej pokażą termometry w Gdańsku, Olsztynie, Rzeszowie i Katowicach. 5 stopni czeka z kolei mieszkańców województwa lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i łódzkiego. Najcieplejszy dzień przewidywany jest w województwie lubuskim i dolnośląskim, gdzie ma być 7 stopni. W pozostałych regionach 6 stopni. W nocy temperatura spadnie do 1 stopnia na wschodzie i 4 stopni na północy kraju.

Pogoda na dziś - wtorek 28 styczniaPogoda na dziś - wtorek 28 stycznia gazeta.pl

Opady. Dziś deszcz i deszcz ze śniegiem pojawi się w całej Polsce

Meteorolodzy przewidują na dziś zachmurzenie duże i umiarkowane, bez szans na większe rozpogodzenia. Rano deszcz pojawi się w zachodniej Polsce - w województwie pomorskim i dolnośląskim możliwe są także opady deszczu ze śniegiem. W tym drugim regionie dodatkowo należy spodziewać się gołoledzi. W ciągu dnia deszczowy front będzie przesuwał się na wschód. Pod wieczór deszcz ze śniegiem padać będzie w województwach małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Dla całego województwa podkarpackiego obowiązuje pierwszy stopień ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. W tej części regionu przewidywany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 20 cm. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty. W górach wiać będzie w porywach do 80-100 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: