Sędziowie rozwieszali plakaty, dyrektor sądu w Krakowie złożył zawiadomienie. Sprawa trafiła na policję

Dyrektor Sądu Okręgowego w Krakowie Piotr Słaby złożył zawiadomienie na policję ws. plakatów, które w grudniu sędziowie rozwieszali na terenie instytucji - podaje Oko.press. Funkcjonariusze prowadzą obecnie czynności wyjaśniające.

W połowie grudnia sędziowie sądu rejonowego i okręgowego w Krakowie rozwiesili w budynku kilkadziesiąt plakatów, z których treści wynikało, że domagali się m.in. "powołania niepolitycznej Krajowej Rady Sądownictwa" i "likwidacji politycznego systemu represji wobec sędziów". Jak podaje Oko.press, plakaty rozwiesiło ok. 60-70 sędziów.

Według informacji portalu, dyrektor Sądu Okręgowego w Krakowie Piotr Słaby polecił ochronie zdjęcie plakatów, a dzień przed Wigilią złożył zawiadomienie na policję w sprawie możliwości popełnienia przez sędziów wykroczenia.

Chodzi o art. 63 a par. 1 kodeksu wykroczeń, który przewiduje karę ograniczenia wolności lub grzywny za "umieszczenie w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenia, plakatu, afiszu, apelu, ulotki, napisu lub rysunku albo wystawienie je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem". Dyrektor Piotr Słaby przekazał też funkcjonariuszom 54 zdjęte plakaty. Policja prowadzi w tej sprawie obecnie czynności wyjaśniające.

>>> Girzyński komentuje ostre słowa prezydenta o sędziach

Zobacz wideo

Jak zwraca uwagę Oko.press, sędziów chroni immunitet. Niezależnie od tego, policyjne postępowanie może pomóc władzom sądu w zidentyfikowaniu nazwisk osób zaangażowanych w akcję rozwieszania plakatów. Ich sprawa może trafić wówczas do rzecznika dyscyplinarnego sędziów.

Klimat i ekologia są dla ciebie ważne? Najnowsze informacje, ciekawe teksty i praktyczne porady zbieramy dla Was w naszym nowym, copiątkowym Zielonym Newsletterze. Możesz dopisać się pod tym linkiem. Zobacz, jak wygląda przykładowy newsletter.

Więcej o:
Komentarze (219)
Dyrektor sądu w Krakowie złożył zawiadomienie ws. sędziów. Chodzi o akcję rozwieszania plakatów
Zaloguj się
 • kuba161048

  Oceniono 76 razy 50

  Jakie to małe , małostkowe i zarazem prymitywne i toto pełni funkcję Dyrektora Sądu , żenada.

 • baska_w5

  Oceniono 47 razy 37

  Rozumiem, że dyrektor jest z nadania jedynej słusznej partii i boi się o utratę intratnego stołka. Nie ma przy tym zwyczaju patrzeć w lustro nawet przy goleniu.

 • e.olsen

  Oceniono 44 razy 32

  > Dyrektor Sądu Okręgowego w Krakowie Piotr Słaby złożył zawiadomienie na policję

  Słabe to...

 • serenita123

  Oceniono 33 razy 29

  KONFIDENT
  Kaczystowski konfident
  no, ale zachował się po PiS-owsku: MODELOWO

 • krynolinka

  Oceniono 52 razy 26

  Donosiciel. Padnie reżim kaczorka to się będzie tłumaczył, że tylko rozkazy wykonywał.

 • marchwianka.0

  Oceniono 24 razy 24

  Dyrektor - donosiciel. Tak bardzo po myśli PiSu.

 • supernaut

  Oceniono 29 razy 23

  Dyrektor sądu to nie sędzia. Nie musi być nawet prawnikiem. Wystarczy jakiekolwiek mgr. To gość, który czuwa nad zaopatrzeniem sądu w tusz do drukarek, papier do protokołów i papier do sracza. Może być słaby, bierny i mierny. Ważne, by ładnie donosił. Jak opisany słabeusz.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 35 razy 23

  Piotr Słaby. Jak wskazuje nazwisko jest słabym, dyspozycyjnym sędzią. Przyjdzie taki czas, że tacy sędziowie odejdą na zawsze nie tylko z zawodu ale również z administracji państwowej, zaś sam Ziobro znajdzie miejsce spoczynku w celi więziennej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX