Początek lutego może przynieść spore ocieplenie. Termometry wskażą nawet 12 stopni Celsjusza

Początek lutego przyniesie w niektórych regionach kraju temperaturę w wysokości nawet kilkunastu stopni Celsjusza - wynika z prognoz portalu Ventusky.com. Najcieplej będzie przede wszystkim na zachodzie i w centrum Polski.

W przyszłym tygodniu - od poniedziałku 27 stycznia do 2 lutego - słupki rtęci w przeważającej części kraju będą wskazywały temperaturę powyżej zera.

Synoptycy z IMGW prognozują, że w poniedziałek temperatura w ciągu dnia będzie wahać się od 4 stopni w Zakopanem do 8 stopni w Szczecinie. We wtorek najzimniej będzie w Suwałkach, gdzie termometry wskażą 6 stopni, a najcieplej w Krakowie, Opolu, Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy, gdzie odnotujemy nawet 10 stopni Celsjusza. W środę temperatura będzie wahać się od 3 stopni na Podlasiu do 9 stopni na Opolszczyźnie, Śląsku i w Małopolsce.

>>> Ślad węglowy - wszyscy jesteśmy winni zmianom klimatu

W czwartek 30 stycznia na termometrach zobaczymy od 1 stopnia w Białymstoku do 8 stopni we Wrocławiu. Z kolei w ostatni dzień miesiąca temperatura będzie wahać się od 6 stopni przy wschodniej granicy do 9 stopni przy granicy zachodniej. W sobotę termometry wskażą od 5 stopni na Podlasiu do 10 stopni na we Wrocławiu, Poznaniu i Zielonej Górze. W niedzielę najzimniej będzie w Białymstoku i Olsztynie, gdzie odnotujemy 6 stopni, a najcieplej we Wrocławiu i Zielonej Górze, gdzie na termometrach zobaczymy maksymalnie 10 stopni Celsjusza. 

Pogoda. Ciepły początek lutego

Jak wynika z prognoz portalu Ventusky.com, w poniedziałek 3 lutego temperatura na zachodzie kraju może wynieść nawet 12 stopni Celsjusza, co oznacza spore ocieplenie w porównaniu do poprzednich dni. W przeważającej części Polski słupki rtęci będą wskazywać 7 stopni.

embed

We wtorek 4 lutego temperatura wzrośnie do 12 stopni również w centralnej Polsce.

embed
Więcej o:
Komentarze (53)
Początek lutego może przynieść spore ocieplenie. Termometry wskażą nawet 12 stopni Celsjusza
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 16 razy 12

  Dla lubiacych wiosne zima - zapewne wiosenna susza (czyli wysokie ceny plodow rolnych), duzo fajnych komarow latem.

 • barok-and-roll

  Oceniono 13 razy 7

  ...będzie ciepło bo Indianie przestali nosić chrust z lasu...

 • szumarek

  Oceniono 3 razy 3

  Cały śnieg przeznaczony dla nas spadł w Hiszpanii, kraju o wielkich tradycjach zimowych.

 • krasiwyj

  Oceniono 13 razy 3

  Dobrze, ze wychowywałem się w czasach kiedy zima była zimą, a lato latem. Szkoda mi dzieci teraz przychodzących lub żyjących już kilka lat na świecie. Nie zaznają radości z zimy. Sanki, narty, zabawy z kumplami na podwórku w iglo, lepienie bałwana, śnieżne kulki i „orzeł” na śniegu. To były czasy!

 • babcia47

  Oceniono 1 raz 1

  W pierwszej połowie lat 90-tych było podobnie. Jednego roku w lutym zakwitły mi fiołki w ogródku. W 90- tym w nowy rok poszłam z psicą na spacer w trampkach, ziemia była ciepła bez zmarzliny. Bywało, ze już w lutym kwitły mi tulipany, fakt, że wczesne ale to i tak miesiąc wcześniej niż piwinny

 • thobold

  Oceniono 5 razy 1

  Wiosna w zimie to nie problem. Byle nie oznaczała Australii w lecie.

 • colonel_kurtz

  Oceniono 7 razy 1

  Tralalala, na acuweather itp. od pewnego czasu obserwuję prognozy długoterminowe, muszę coś zrobić przy odpowiedniej pogodnie i powiem tyle - prognozy sprawdzają się na góra 2 dni. Powyżej tego sprawdzalność jest baaardzo niska. Latem miałem to samo.

 • pogotowie_ortograficzne

  Oceniono 4 razy 0

  Co to za skandaliczna mapa??? Nie ma na niej największej z wielkich metropolii, czyli wielebnego Torunia!!! Trzeba szybko donieść na was gdzie trzeba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX