Czy UE powinna zajmować się polskimi sądami? Prawie połowa Polaków uważa, że tak

Jak pokazuje najnowszy sondaż dla rp.pl, niemal połowa ankietowanych uważa, że temat polskiej reformy sądownictwa powinien być poruszany na forum Unii Europejskiej.

Jak wynika z sondażu SW Research dla rp.pl, 47,9 procent ankietowanych uważa, że Unia Europejska powinna zajmować się tematem polskiego sądownictwa. Przeciwnych temu jest 33,3 proc. spośród respondentów. 18,8 badanych nie ma zdania.

Sondaż pokazał, że poruszanie tematu reformy na forum UE częściej popierają mężczyźni (50 proc.), ankietowani powyżej 50 roku życia (49 proc.) i osoby z wyższym wykształceniem (53 proc.), a także mieszkańcy miast powyżej 500 tys. (56 proc.) oraz osoby o dochodzie netto od 3 tys. do 5 tys. zł.

Zobacz więcej:

>>> Sędzia SN: Trzeba zapobiec temu, żebyśmy musieli żyć w kraju, gdzie będą sędziowie "nasi" i "wasi". Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (315)
Czy UE powinna zajmować się polskimi sądami? Prawie połowa Polaków uważa, że tak
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 43 razy 21

  Za kilka dni TSUE wyda decyzję zabezpieczającą i nakaze wstrzymać działalność izby dyscyplinarnej. W razie nierespektowania przez naczelnika kara za każdy dzień zwłoki. Dopiero się zacznie kwik w szczujni kurskiego.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 26 razy 20

  Generalnie KE wyraziła głębokie zaniepokojenie i potwierdziła że jest gotowa do użycia wszystkich środków.

  PiS musi się spodziewać zamrożenia wszystkich transferów środków unijnych do Polski.

 • hakatumbaitsumani

  Oceniono 29 razy 19

  Powinna i musi. Inaczej won ze wspólnoty. Pis dostanie znowu w pierdziel i wycofa się z tego kiedyś tam.... a potem suweren go oleje, Bo na PISUAR się leje, a nie w niego wierzy.

 • vontomke

  Oceniono 34 razy 18

  Dopóki cała opozycja się nie dogada i nie wystartuje jako jedna partia, dopóty PiS z poparciem 30% będzie robił z Polski chlew.

 • hakatumbaitsumani

  Oceniono 25 razy 17

  33% to rdzeń pisiorstwa, stały i nienaruszalny. Twardy i tępy. Pis będzie tonął w szambie, a oni wraz nim i będą zadowoleni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX