Nawet -13 stopni Celsjusza w nocy z piątku na sobotę. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

Noc z piątku na sobotę będzie bardzo mroźna. Najniższa temperatura będzie odnotowywana na południu kraju, gdzie miejscami może spaść nawet do -13 stopni. Dodatkowo IMGW wydało ostrzeżenia dla trzech województw związane z marznącymi opadami.

To będzie bardzo mroźna noc na południu kraju - ostrzegają synoptycy. Jak informuje Ewa Łapińska z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w kotlinach górskich temperatura spadnie poniżej -10 stopni.

- Miejscami nawet do -13 stopni. Natomiast wysoko w Tatrach już cieplej, bo tylko do minus 2 - mówi synoptyk. Ewa Łapińska dodaje, że im bliżej północnej części kraju, tym wyższa temperatura.

- W centrum od 0 do minus 3, a nad morzem do 5 stopni na plusie - zapowiada.

W drugiej połowie nocy możemy spodziewać się marznących opadów w województwach: lubuskim, wielkopolskim i łódzkim. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia, które będą obowiązywały na terenie tych województw od godz. 4 rano do godz. 9.

Pogoda w sobotę 25.01

W sobotę najniższa temperatura prognozowana jest w ciągu dnia w województwie lubelskim, świętokrzyskim i podkarpackim - ok. 2 stopni Celsjusza. Jeden stopień wyżej zapowiadany jest w Krakowie, Katowicach, Opolu, Łodzi i Warszawie. 4 stopnie pokażą termometry w województwach dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Najcieplej będzie na północy: w Gdańsku spodziewane jest 7 stopni, a w Olsztynie i Szczecinie - 6.

>>> Zobacz także: Chojnice. Staranował trzy samochody i uciekł. Nie wiedział, że nagrała go kamera monitoringu

Zobacz wideo

Przelotne opady deszczu zapowiadane są w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim i mazowieckim.

Pogoda w niedzielę 26.01

W niedzielę ok. 3 stopni Celsjusza wskażą termometry na terenie województwa łódzkiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Z kolei najwyższą temperaturę - 5 stopni - pokażą termometry w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim. W pozostałych regionach będą to maksymalnie 4 stopnie.

Opady deszczu mogą wystąpić jedynie na Suwalszczyźnie.

Klimat i ekologia są dla ciebie ważne? Najnowsze informacje, ciekawe teksty i praktyczne porady zbieramy dla Was w naszym nowym, copiątkowym Zielonym Newsletterze. Możesz dopisać się pod tym linkiem. Zobacz, jak wygląda przykładowy newsletter

Więcej o:
Komentarze (38)
Nawet -13 stopni Celsjusza w nocy z piątku na sobotę. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami
Zaloguj się
 • wasaty_janusz

  Oceniono 7 razy 7

  0 do -3 w centrum, ale mróz, nie zartujcie sobie...

 • mr_gm

  Oceniono 6 razy 6

  Zima panie pełną gębą, bo na Rysach w nocy minus 10 będzie.

 • fctheduck

  Oceniono 3 razy 3

  Podobno zamarzną kałuże. Ale numer, taki mróz w styczniu, czyli na wiosnę. Zgroza. Jakie ocieplenie klimatu? To wymysły "ekologisatów"...

 • rzywwy

  Oceniono 1 raz 1

  To już chyba nie zdążę...

 • qqben

  Oceniono 3 razy 1

  Co to za mróz? 11,7 tyś. lat temu, pamiętam jak dziś, zlodowacenie Wisły. Wtedy to były mrozy. Gdybym wcześniej nie narąbał brzózek to chyba by mi płatki uszu przemroziło.

 • kaktus1a

  Oceniono 11 razy 1

  25 lat temu to przy -15 wyciągałem łyżwy i szedłem się ślizgać na pobliską Martwą Wisełkę. Dziś jakiekolwiek mrozu nawet nie ma.

 • ptak_dodo

  0

  z piątku na sobotę idzie raz va banque...

 • mocten

  0

  Z piątku na co? Na niedzielę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX