Karambol na S7. "Brawa dla kierowców". Strażacy: Tak powinien wyglądać korytarz życia

"Tak powinien wyglądać prawidłowy korytarz życia" - napisali na Facebooku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niewachlowie. W ten sposób odnieśli się do reakcji kierowców na drodze S7 w woj. świętokrzyskim, gdzie w środę doszło do karambolu, w wyniku którego rannych zostało kilka osób. "Brawa dla kierowców" - napisali policjanci.

Strażacy ochotnicy z Niewachlowa umieścili w mediach społecznościowych film pokazujący, jak kierowcy na drodze S7 tworzą tzw. korytarz życia - zjechali na lewo i prawo, by stworzyć przejazd służbom ratujących życie ofiarom wypadku.

17 samochodów zderzyło się na S7

W karambolu udział brało w sumie 17 samochodów, w tym dwa auta ciężarowe. Ranne zostały trzy osoby, na szczęście nikt nie zginął. Rozbite auta rozciągnięte były na odcinku o długości około 300 metrów. Rzecznik kieleckiej policji sierżant sztabowy Karol Macek w rozmowie z Onetem przekazał, że doszło również do pożaru, który został ugaszony. Prawdopodobną przyczyną wypadku była śliska nawierzchnia.

>>> To nie pierwszy raz kiedy policja chwali kierowców za utworzenie "korytarzu życia". Zobacz jak powinieneś się zachować, gdy na drodze dojedzie do wypadku:

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (31)
Karambol na S7. "Brawa dla kierowców". Strażacy: Tak powinien wyglądać korytarz życia
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 14 razy 14

  szacun dla wszystkich którzy pozwolili strażakom interweniować na S7, serce rośnie patrząc na ten filmik, czapki z głów

 • testing823

  Oceniono 15 razy 7

  Dzizas, coś, co powinno być normalnością od 30 lat urasta dziś do rangi heroizmu i szczytów kultury. Dodajmy jeszcze: nie blokowanie bram (tabliczki "brama wjazdowa" nie zastawiać są chyba tylko w Polsze"), niełażenie po trawnikach nawet jak nie jest napisane aby nie deptać, sprzątanie po kundlach no i nie palenie w miejscach publicznych (bezwzględnie). No, to może wtedy dołączymy do Cywilizacji Zachodu. Jak na razie to kończy się ona na Odrze i Karpatach/sudetach.

 • tadian

  Oceniono 5 razy 5

  Zaden wiesniak w TDI nie jechał pod prąd? Cud!!! Widocznie chooje z podkarpacia nie jechaly wtedy

 • ela-007

  Oceniono 1 raz -1

  Litościwie nie pokazali nagrania z tylnej kamery.

 • marmar88

  Oceniono 5 razy -1

  "W przypadku dróg szybkiego ruchu czy autostrad nie ma jednak takiej konieczności. Tworzenie tam korytarza życia poprzez zajmowanie przez kierowców pasa awaryjnego nie jest potrzebne. Pasy awaryjne zazwyczaj mają taką szerokość, że zmieści się na nich wóz strażacki, a skoro jemu się uda, to do poszkodowanych dojedzie i pogotowie, i policja — dodaje Paweł Frątczak."

 • fakej

  Oceniono 13 razy -3

  Z "korytarzem życia" - jest ten problem, że nigdy nie wiadomo czy przejedzie nim straż pożarna, karetka, czy pogotowie gazowe - i wówczas nie ma problemu, ale może też przejechać radiowóz albo co gorsza SOP a w takim przypadku nie ma żadnego powodu, żeby zostawiać im choć centymetr miejsca.

 • wymagany_login

  Oceniono 6 razy -6

  Nie do końca rozumiem idei "korytarza życia" na autostradzie lub ekspesówce, gdzie jest pas awaryjny , który chyba m.in. do tego celu służy. No chyba że służby mają obowiązek jechać pomiędzy pasami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX