Onet: Kaczyński spotkał się w środę z Przyłębską. Do rozmowy miało dojść w mieszkaniu prezes TK

W środę, a więc w dniu skierowania przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się nie tylko z Witek, lecz także z prezes TK Julią Przyłębską - podaje nieoficjalnie dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz. Do spotkania Kaczyńskiego i Przyłębskiej miało dojść w mieszkaniu prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Sąd Najwyższy uznał w czwartkowej uchwale, że obsada sądu będzie "nienależyta", jeśli w składzie znajduje się osoba wyłoniona przez obecną Krajową Radę Sądownictwa. Zaznaczono, że uchwała nie działa wstecz. Sędziowie uznali też, że orzeczenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego są wadliwe, a sędziowie wchodzący w jej skład nie powinni dalej orzekać.

>>> Sędzia SN: Trzeba zapobiec temu, żebyśmy musieli żyć w kraju, gdzie będą sędziowie "nasi" i "wasi" (TVN24/x-news)

Zobacz wideo

Jarosław Kaczyński spotkał się z Julią Przyłębską?

Dzień wcześniej - w środę - marszałek Sejmu Elżbieta Witek skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego między prezydentem i Sądem Najwyższym oraz między Sejmem i Sądem Najwyższym. Elżbieta Witek poinformowała, że ten krok był związany właśnie z zaplanowanym posiedzeniem trzech izb SN. Trybunał ma rozstrzygnąć m.in., czy Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego ma prawo orzekać, że posłowie przyjmują ustawy niezgodne z konstytucją.

Według prezes TK Julii Przyłębskiej tym samym zaplanowane na czwartek rozpoznawanie wniosku Małgorzaty Gersdorf przez trzy izby SN "uległo zawieszeniu". Sędzia Sądu Najwyższego Marta Romańska tłumaczyła jednak potem, że SN "nie odnotował sporu kompetencyjnego" i "był zobowiązany do rozważenia zagadnienia merytorycznego". Dlatego sędziowie SN zdecydowali się na odbycie posiedzenia.

Właśnie w środę, jak informowali sejmowi dziennikarze, około południa doszło do spotkania prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z marszałek Sejmu Elżbietą Witek.

Jak podaje nieoficjalnie dziennikarz Onetu Andrzej Stankiewicz, Jarosław Kaczyński tego samego dnia miał spotkać się również z prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. Do spotkania miało dojść w mieszkaniu prezes TK.

Więcej o:
Komentarze (524)
Onet: Kaczyński spotkał się w środę z Przyłębską. Do rozmowy miało dojść w mieszkaniu prezes TK
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 179 razy 165

  Symbol upadku praworządności. Pan prezes jedno miał do zarzucenia PZPR, że nie stał na jej czele.

 • mazzini890

  Oceniono 150 razy 136

  Stary głupiec myśli ze bez armii i wojska zbuduje dyktaturę i sławę sobie i bratu.

 • lica79

  Oceniono 117 razy 109

  Nie było bardziej szkodliwego, niszczącego Polskę polityka niż Kaczyński. A co najgorsze ten skończony drań jest bezkarny

 • 1utek

  Oceniono 111 razy 97

  Pan Morawiecki może łatwo zażegnać kryzys wokół sądów w Polsce. Musiałby się jednak wykazać odwagą, samodzielnością myślenia, niezależnością i patriotyzmem.
  Honorowym rozwiązaniem dla premiera Morawieckiego byłoby NATYCHMIASTOWE zdymisjonowanie ministra Z. Ziobry.

 • drugiepietro

  Oceniono 80 razy 74

  Czy pamiętacie ten wrzask, jaki rozległ się, gdy w roku 2015 dziennikarze "niepokornie" służący jako tuba PiS zauważyli prezesa Rzeplińskiego wychodzącego z budynku, w którym znajdowała się siedziba PO? Dziś ci sami dziennikarze milczą pokornie o tym, że prezes PiS pozostaje w bliskich stosunkach towarzyskich z panią prezes Przyłębską.

 • tetradrachma

  Oceniono 79 razy 69

  Luuuuudzie !!!!! Komu i dlaczego zależy na upadku Polski ?! Rozumiem, ze Putinowi i Natanjahu, ale dlaczego TEGO chce obecna WŁADZA ?!

 • mazzini890

  Oceniono 65 razy 61

  Moskiewska pacynka Kaczor myśli,że rządzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX