Gdynia. Pielęgniarka po dyżurze pomogła poszkodowanym w wypadku. Potrącił ją pijany kierowca

Pani Anna jest pielęgniarką anestezjologiczną jednego z gdyńskich szpitali. W ubiegłym tygodniu była świadkiem wypadku samochodowego. Zatrzymała się i udzieliła poszkodowanym pomocy, ale chwilę później sama potrzebowała opieki medycznej. Wjechał w nią pijany kierowca.

Pani Anna pracuje jako pielęgniarka anestezjologiczna ze Szpitala im. Św. Wincentego a Paulo w Gdyni. W ubiegłym tygodniu jechała obwodnicą Trójmiasta, gdy w okolicy Witomina zobaczyła, że na drodze doszło do wypadku. Zatrzymała samochód, włączyła światła awaryjne i udzieliła pierwszej pomocy poszkodowanym, a następnie zadzwoniła na pogotowie.

>>> Miałeś wypadek? Nie uciekaj z miejsca zdarzenia

Zobacz wideo

Ranna pielęgniarka została przetransportowana do szpitala, w którym pracuje

Gdy Pani Anna czekała na karetkę, w jej samochód wjechał pijany kierowca. Chwilę później potrącił także ją - relacjonuje Polsat News. Pielęgniarka, która pomogła poszkodowanym w wypadku, sama została ranna. Trafiła do szpitala, w którym na co dzień pracuje. Doznała poważnych obrażeń nóg, czeka ją długotrwałe leczenie.

"Pani Aniu! Bardzo dziękujemy i gratulujemy godnej naśladowania postawy, a teraz trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia" - piszą twórcy strony Szpitale Pomorskie, którzy opisali historię pani Anny.