Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dzisiaj otwarte? [26 stycznia]

Czy 26 stycznia to niedziela handlowa? Co o ostatniej niedzieli tego miesiąca mówi ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta? Podpowiadamy, gdzie można zrobić dziś zakupy.
Zobacz wideo

26 stycznia to niedziela handlowa. Oznacza to, że sklepy takie jak Lidl, Biedronka, Tesco czy Auchan będą dzisiaj czynne. Otwarte będą także sklepy w galeriach handlowych. Przypomnijmy, że w 2020 roku niedziele handlowe wypadną tylko siedem razy. Oprócz 26 stycznia niedzielami handlowymi będą: 5 i 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe i niehandlowe. Gdzie można zrobić zakupy, gdy obowiązuje zakaz?

Zakaz handlu w niedziele i święta nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. Niektóre sklepy mogą być otwarte także w niedziele niehandlowe. W takie dni jak np. kolejna niedziela, można zrobić zakupy w aptece, na stacji benzynowej, w placówce pocztowej czy w sklepach znajdujących się na dworcu. W takie dni czynne mogą być także osiedlowe sklepiki, w których w niedziele sprzedaje właściciel.

Więcej o:
Komentarze (11)
Niedziele handlowe 2020. Czy sklepy będą dzisiaj otwarte? [26 stycznia]
Zaloguj się
 • kiwdu53

  Oceniono 11 razy 9

  Pracowałem w ruchu ciągłym do emerytury. Za soboty + 100% za niedzielę + 150%. Zasady proste i wszyscy zadowoleni. W miesiącu jeden pełny weekend wolny. Stosować te zasady i wszyscy zadowoleni a kodeks pracy przestrzegamy. Tylko niech związki nie mieszają.

 • yaroslava_kaczelnik

  Oceniono 13 razy 7

  coscie sk........ uczynili z ta kraina!!!!

 • Gambit szachowy

  Oceniono 10 razy 4

  My natomiast jak również rada naszego budynku na osiedlu po całonocnej bezowocnej dyskusji w piwnicznej pralni nie doszliśmy do wspólnego konsensusu i nie znamy odpowiedzi na podstawowe pytanie: czy UZ oraz NPK dokonuje zakupów w handlowe niedziele w małych placówkach czy dużych i których oraz tymi tkzw.dziennikarzami są kobieta czy mężczyzna. Natomiast wyciągnęliśmy jeden wniosek, że Nieprawdą jest iż szefc bez butów chodzi.

 • heheretyk

  Oceniono 2 razy 2

  W kościele każda niedziela jest handlowa.

 • dante_waw

  Oceniono 1 raz 1

  Decyzja rady osiedlowej Miasteczka Wilanow po zamknieciu placowek handlowych dzisiejszej niedzieli flagi panstwowe zostana opuszczone do polowy masztow i tak pozostana do nastepnej handlowej niedzieli....

 • stanislaw.sk

  0

  dziś 28 stycznia [UZ] nadal nie wie, CZY 26 STYCZNIA SKLEPY BYŁY OTWARTE...

 • wesoły Cypisek

  Oceniono 6 razy 0

  Mam jedno zasadnicze konkretne pytanie czy w Ikei naprzeciwko na stanowisku krzeseł będzie pracowała Eleonora C( kasjerka na kasie nr 3) w aktualną dzisiejszą handlową niedzielę.

 • gienia2

  Oceniono 11 razy -1

  "NOWE"??? A ja już gdzieś chyba widziałam ten tekst....
  Plagiat ?

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 14 razy -8

  A ja nie muszę korzystać z rewelacji UZ czy NPK, bo miesiąc temu, w handlowy czwartek, zakupiłam kalendarz ścienny, w którym wszystkie niedziele handlowe zostały zaznaczone na zielono i opatrzone dopiskiem: Niedziela leminga. Dzięki temu wiem, kiedy nie pojawiać się w okolicach centrów handlowych, dokąd walą stada wygłodniałych lemingów, żeby zakupić dwie bułki, kiełbasę i Żywca.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX