Szef KRS Leszek Mazur: "uchwała SN nie tworzy chaosu, ale tamę na przyszłość"

Szef Krajowej Rady Sądownictwa odniósł się do uchwały przyjętej przez trzy Izby Sądu Najwyższego. Sędzia Leszek Mazur ocenił, że nie tworzy ona chaosu, ale tamę do orzekania na przyszłość. Stanowisko całej KRS w tej sprawie ma pojawić się jeszcze w piątek.
Zobacz wideo

Jak informuje TVN24 przewodniczący KRS przyznał, że procedowanie SN "nie może się odbywać w takim tempie i bez należytej analizy". - Dziwi mnie w ogóle, że doszło do wydania tej uchwały przez te trzy połączone Izby i to w tak niesłychanie szybkim tempie, bo rozbieżności w orzecznictwie zaczęły się pojawiać na początku grudnia po tym pierwszym orzeczeniu Izby Pracy Sądu Najwyższego - ocenił Leszek Mazur odnosząc się do sprawy z ubiegłego roku. Wtedy Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN orzekła, że KRS nie jest niezależna.

Szef KRS Leszek Mazur o decyzji Sądu Najwyższego: "Dziwi mnie w ogóle, że doszło do wydania tej uchwały"

Według przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa jedynym kompromisowym elementem jest to, że dotychczasowe orzeczenia sędziów wybranych przez nową KRS pozostają w mocy:

Więc to nie tworzy chaosu, jeśli chodzi o orzeczenia dotychczasowe, natomiast zasadniczo kładzie jakąś tamę do orzekania na przyszłość tym sędziom, ale statusu sędziów ich nie pozbawia. W związku z tym w systemie sądownictwa mamy kilkaset osób, odnośnie których Sąd Najwyższy mówi, że nie mogą orzekać, ale pozostają sędziami. Pytanie, co teraz z tymi osobami zrobić.

Leszek Mazur dodatkowo zwrócił uwagę, że uchwała podjęta została przez część Sądu Najwyższego, a dokładnie "stary skład" sędziów. - Zauważmy, że tu chodzi o trzy połączone Izby z wyłączeniem kilku sędziów Izby Cywilnej, co oznacza orzekanie w pewnym przytulnym składzie starych sędziów Sądu Najwyższego - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (82)
Szef KRS Leszek Mazur: "uchwała SN nie tworzy chaosu, ale tamę na przyszłość"
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 49 razy 45

  Jakoś tego KRETYNA nie dziwi w jakim " tempie" PiSowska KLOAKA forsuje swoją politykę.
  Z PiSowcami się nie dyskutuje.
  Ich się wali od razu w m.......

 • ona_ona_80

  Oceniono 45 razy 43

  Ludzie, Polska płonie! Co z nami będzie? Ta banda gotowa naprawdę wyprowadzić nas z Unii.

 • viaac

  Oceniono 40 razy 34

  "Zauważmy, że tu chodzi o trzy połączone Izby z wyłączeniem kilku sędziów Izby Cywilnej, co oznacza orzekanie w pewnym przytulnym składzie starych sędziów Sądu Najwyższego"

  Wszak sędziowie, których ta uchwała dotyczy, nie mogli orzekać we własnej sprawie. Wydaje się to być oczywistym, ale szef KRS jakby tego nie dostrzega. Kiedyś powiedziałbym, że do dziwne, ale obecnie nie dziwi już nic.

 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 24 razy 24

  Dziwni mnie że Sejm w grudniu w tak szybkim tempie przyjął ustawę dyscyplinującą, a wczoraj w równie szybkim tempie odrzucił uchwałę Senatu ws. odrzucenia tej ustawy.

 • cadima1946

  Oceniono 20 razy 20

  A gdzie jest prezes? dlaczego zaszyl ust korale, a tak waznym momencie?

 • agmag11

  Oceniono 19 razy 19

  W Miterze odezwały się resztki sędziowskiej przyzwoitości, Mazur idzie na rympał. Ale to Mitera wie, co robi - pamięta, że Tysiącletnia Rzesza Niemiecka trwała 12 lat.

 • hamsterx

  Oceniono 18 razy 18

  zacznij chłopie od ujawnienia list poparcia do neokrs , bo najpierw Polacy muszą mieć pewność że neokrs składa się z ludzi legalnie wybranych bo tylko tacy mogą mianować legalnych sędziów

 • rlnd

  Oceniono 18 razy 18

  > Dziwi mnie w ogóle, że doszło do wydania tej uchwały przez te trzy połączone Izby i to w tak niesłychanie szybkim tempie

  A nie dziwi Pana tempo procedowania "ustawy kagańcowej".
  Ciekawe...

 • spluwa-orginal

  Oceniono 16 razy 16

  Oni dalej swoje . Jak mawial Kwakinski : " nikt im mowic nie bedzie , ze biale jest biale , a czarne jest czarne " , czy cos takiego . Po prostu bzdury .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX