Zastępca rzecznika dyscyplinarnego o uchwale SN: Sędziowie będą ścigani dyscyplinarnie

Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych odniósł się na Twitterze do decyzji Sądu Najwyższego w sprawie sędziów powołanych przez nową KRS. Przemysław Radzik napisał na Twitterze, że sędziowie "kwestionujący legalność powołania innych sędziów", będą ścigani dyscyplinarnie.
Zobacz wideo

- "Dzisiejsze stanowisko niektórych sędziów trzech izb Sądu Najwyższego, to nic innego jak bezprawna próba zmiany ustroju Rzeczypospolitej. Nie ma mocy wiążącej, a sędziowie kwestionujący legalność powołania innych sędziów, będą ścigani dyscyplinarnie" - napisał na swoim Twitterze Przemysław Radzik.

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik odniósł się do uchwały SN

W czwartek 23 stycznia trzy Izby Sądu Najwyższego - Karna, Cywilna i Pracy, podjęły uchwałę, która dotyczy sędziów SN, sądów powszechnych oraz wojskowych. Zawarto w niej, że "nienależyta obsada sądów" w rozumieniu kodeksów postępowania karnego i postępowania cywilnego zachodzi także wtedy, gdy w składzie sądu bierze udział osoba powołana na urząd sędziego na wniosek nowej KRS.

Uchwała nie podważa orzeczeń, które już zostały wydane, jednak sędziowie, którzy zostali wybrani na wniosek nowej KRS, muszą spodziewać się, że ich następne orzeczenia mogą być poddawane procedurze sprawdzającej. Na oświadczenie SN zareagowało także Ministerstwo Sprawiedliwości, które uznało tę uchwałę za niezgodną z prawem. - "Żaden organ, także sądowy, nie może bowiem kwestionować powołania i inwestytury sędziego" - napisano w komunikacie resortu.

Więcej o:
Komentarze (369)
Zastępca rzecznika dyscyplinarnego o uchwale SN ws. KRS: Sędziowie będą ścigani dyscyplinarnie
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 104 razy 104

  A kto i w jakim trybie będzie ścigał władze, nie wykonujace prawomocnego wyroku sądu?

 • krynolinka

  Oceniono 72 razy 68

  Te, nietoperz, uważaj. Bo tak ekstremalne włażenie w tyłek PiS-owi może się skończyć interwencją chirurgiczną.

 • chateau.respawned

  Oceniono 64 razy 64

  A na jakiej podstawie pan Radzik tak sądzi?
  Czyżby Ziobro powołał już Trybunał Ludowy?

 • mdro

  Oceniono 55 razy 55

  Ja przypominam, że w myśl orzeczenia TSUE (które Polska musi respektować) Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem. Więc kto tych sędziów będzie ścigać i sądzić?

 • nowyemeryt

  Oceniono 46 razy 46

  Będziemy bronić uczciwych i niezależnych sędziów przed pisowską
  bolszewią!

 • next-mcgyver2

  Oceniono 40 razy 40

  Jakiś pisowski przygłup ma czelność mówić, że będzie ścigał dyscyplinarnie sędziów. Dyktatura ciemniaków. Ale Izby Dyscyplinarnej już nie ma, więc nie wiem kto to będzie robił oficjalnie.

 • wejsunek47

  Oceniono 40 razy 40

  panie radzik.... zmianę ustroju RP to zapoczątkował nijaki duda łamiąc Konstytucję...też będziesz go pan ścigał? złodziej krzyczy łapaj złodzieja.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX