Zmasowana akcja CBŚP. Zatrzymano 28 osób podejrzanych o posiadanie i handel bronią

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 28 osób w związku ze śledztwem dotyczącym handlu bronią palną. W wyniku zmasowanej akcji przejęto 39 sztuk broni, a także 1500 sztuk amunicji. Sąd już zdecydował, że cześć zatrzymanych osób najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Zobacz wideo

Zmasowana akcja CBŚP miała miejsce w niedzielę 19 stycznia. Policjanci działali jednocześnie na terenie czterech województw: świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego. Chodziło o to, aby podejrzani zostali zatrzymani w tym samym czasie i nie mogli się ze sobą skontaktować.

CBŚP: Pięć zatrzymanych osób usłyszało zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej

Policja dokonała łącznie 100 przeszukań i zatrzymała 28 osób. W wyniku niedzielnej akcji znaleziono i zabezpieczono 39 sztuk broni palnej (była to głównie broń długa), 1500 sztuk amunicji, a także części konstrukcyjne broni palnej oraz osprzęt do broni, m.in. tłumiki.

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Część podejrzanych usłyszała zarzut handlu bronią, pozostali - posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia. Pięć osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia. Sąd zadecydował, że sześć zatrzymanych osób spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Policja nie wyklucza dalszych zatrzymań w tej sprawie. 

Więcej o: