Pogoda na dziś - piątek 24 stycznia. Deszcz będzie padać jedynie na północy

Pogoda na dziś - piątek 24 stycznia. Dziś termometry w całej Polsce pokażą maksymalnie od 2 do 5 stopni. W nocy przymrozki ominą tylko wybrzeże.
Zobacz wideo

Meteorolodzy przewidują na dziś spore zachmurzenie na północy kraju, gdzie trzeba liczyć się także z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem. Na południu z kolei zapowiadane są marznące mgły.

Temperatura. Najcieplejszy dzień w Katowicach i Szczecinie

Dziś najniższa temperatura prognozowana jest dla Podkarpacia, gdzie będzie około 2 stopni. Jeden stopień więcej pokażą termometry w województwach lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim, kujawsko-pomorskim i podlaskim. Na najwyższą temperaturę mogą liczyć mieszkańcy Szczecina i Katowic - tam będzie maksymalnie do 5 stopni. W pozostałych regionach 4 stopnie. W nocy temperatura spadnie do -5 stopni na południu i 1 stopnia na wybrzeżu.

Pogoda na dziś - piątek 24 stycznia.Pogoda na dziś - piątek 24 stycznia. gazeta.pl

Opady. Duże zachmurzenia na północy i w centrum kraju

W piątek zachmurzenie duże i umiarkowane zapowiadane jest w województwie zachodniopomorskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, wielkopolskim i lubuskim. Na południu Polski przez większą część dnia przewidywane jest niemal bezchmurne niebo. W tym obszarze rano pojawiać się będą marznące mgły ograniczające widoczność do 200 metrów. Wiatr umiarkowany, silniejsze porywy na wybrzeżu i w górach, gdzie wiać może z prędkością do 65-80 km/h. W nocy w północnych województwach przewidywane są przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Marznąca mżawka zapowiadana jest także w nocy dla Lubelszczyzny.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: