Niedziele handlowe 2020. Czy 26 stycznia sklepy będą otwarte?

Czy 26 stycznia to niedziela handlowa? Czy w sklepach takich jak Biedronka, Lidl, Tesco i Auchan będziemy mogli jutro coś kupić? Podpowiadamy.

26 stycznia to niedziela handlowa. Jedna z nielicznych w tym roku, bo zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta będzie ich tylko siedem. Na kolejną niedzielę handlową przyjdzie nam poczekać aż do 5 kwietnia. Kolejne wypadną 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe i niehandlowe. Które sklepy mogą być otwarte bez ograniczeń?

Jutro otwarte będą zarówno supermarkety, jak i sklepy odzieżowe, budowlane i wszelkie inne placówki handlowe. A co z niedzielami niehandlowymi? Gdzie można zrobić zakupy, gdy obowiązuje zakaz handlu w niedziele? Ustawa, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, zawiera listę 32 rodzajów sklepów, które mogą być otwarte bez ograniczeń. To m.in. apteki, stacje benzynowe, placówki pocztowe oraz niewielkie sklepiki, w których w niedziele sprzedaje właściciel. 

Więcej o:
Komentarze (23)
Niedziele handlowe 2020. Czy 26 stycznia sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • wikal

  Oceniono 13 razy 9

  Debilne przepisy. Dlaczego pozwalamy, by władza rządziła, kiedy mamy iść do sklepu? Niedługo wysikać się nie pozwolą bez nadzoru partyjnego KC PiS.

 • jezierskiadam

  Oceniono 21 razy 5

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • Oceniono 6 razy 4

  Lubię obrotowe drzwi przy wejściu do galerii ponieważ można wchodzić bez pukania- więc nie trzeba używać dłoni, oraz ruchome schody- bo nie używam nóg, Kurczę żeby tylko towar był za darmo!!.

 • c.t.k

  Oceniono 13 razy 3

  W TVP już teraz "wszystkie ręce na pokład", przez cały dzień trwa ,pełna jadu i nienawiści, propaganda, a wy zajmujecie się bzdurami.:)

 • laure-sainclair

  Oceniono 1 raz 1

  @UZ
  nie, będą qu... zamknięte! (bo to ostatnia niedziela miesiąca)

 • haha-to-ja

  Oceniono 5 razy 1

  Urszulo może jeszcze jeden obrazek do przełamania graficznego tego epickiego tekstu???

 • baxter21

  Oceniono 4 razy 0

  UZ - ty wiesz co hahaha

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  Ale jak można chwycić aż taki poziom bezwstydu!???
  Noż ku*wa, jak można dobrowolnie zostać specjalistą od niedziel handlowych!???

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy -1

  UZ, kur*a, przestań wreszcie!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX