Pogoda. Niż Joyce zmierza w stronę Polski. Ciśnienie wyraźnie spadło

Nad Polskę zmierza niż Joyce, który spowoduje wyraźny spadek ciśnienia atmosferycznego. Pogoda będzie także zdecydowanie bardziej wietrzna.

Meteorolodzy informują, że zbliżający się z północy niż Joyce powoduje znaczny spadek ciśnienia. Choć w poniedziałek było ono wyjątkowo wysokie (barometry wskazywały nawet 1048 hektopaskali), dziś spadło do 1016 hPA. Takie zmiany ciśnienia powodują, że w Polsce robi się wietrznie. Silne podmuchy wiatru odczuwalne są przede wszystkim na północy kraju, ale także w górach.

Nagły spadek ciśnienia może przyczynić się do pogorszenia samopoczucia. Meteopaci mogą odczuwać m.in. osłabienie, bóle głowy, a także senność i spadek energii.

>>> O co chodzi z ciśnieniem atmosferycznym?

Zobacz wideo

Pogoda. Już w czwartek kolejny wzrost ciśnienia atmosferycznego

Synoptycy z IMGW prognozują, że spadek ciśnienia, który obserwujemy dzisiaj, jest tylko chwilowy. Od czwartku do soboty ponownie znajdziemy się w zasięgu wyżu, który przemieszcza się z zachodu Europy w kierunku Morza Czarnego. Przyniesie on do Polski m.in. gęste mgły, w tym mgły osadzające szadź oraz nocne spadki temperatury powietrza poniżej 0 stopni Celsjusza. W ciągu kolejnych dni będziemy obserwować także liczne przejaśnienia i spadek prędkości wiatru.

Więcej o:
Komentarze (8)
Pogoda. Niż Joyce zmierza w stronę Polski. Ciśnienie wyraźnie spadło
Zaloguj się
 • serfweerwr

  Oceniono 11 razy 3

  .

  oj joj, cała Polska LGBT

  prawica umiera

  .

 • mazzinl890

  Oceniono 8 razy -6

  Po spowodowanym katastrofą klimatyczną rekordowym wyżu nadciąga niż - dziecię globalnego ocieplenia spowodowanego przez babcię Dziąsełko, która krakowskie mieszkanie ogrzewa spalaniem polskiego węgle, zamiast spalać zagraniczny gaz.
  Jak żyć, panie rednaczu?
  Jak żyć?

 • gelejza

  Oceniono 8 razy -6

  Wolę żeby w Polsce był niż Joyce niż tęczowy Biedroń. Może ten Joyce wypchnie Biedronia z kraju. Chyba że go popchnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX