Karambol na S7 w woj. świętokrzyskim: zderzyło się 16 samochodów, są ranni

Na trasie S7 w okolicach zjazdu na Wiśniówkę w województwie świętokrzyskim doszło do karambolu. W zderzeniu 16 samochodów, w tym dwóch ciężarówek, rannych zostało kilka osób.
Zobacz wideo

O karambolu poinformowali dziennikarze RMF FM. Wypadek miał miejsce przy zjeździe na Wiśniówkę w województwie świętokrzyskim na drodze w stronę Warszawy.

16 samochodów brało udział w karambolu na S7 w Świętokrzyskiem 

W karambolu udział brało w sumie 16 samochodów, w tym dwa auta ciężarowe. Według pierwszych ustaleń rannych zostało osiem osób, nikt nie zginął. Rozbite auta rozciągnięte są na odcinku o długości około 300 metrów.

Dodatkowo na trasie w drugą stronę - w kierunku Kielc, doszło do kolejnego wypadku. Miał on miejsce w odległości około dwóch kilometrów od karambolu. Świadkowie ostrzegają o oblodzonej jezdni. - Na wiadukcie pani wpadła oplem w barierki. Między jednym, a drugim (wypadkiem) jest jakieś 2 km. Tak że i w jedną, i w drugą stronę na S7 coś się dzieje - powiedział jeden ze świadków.

Rzecznik kieleckiej policji sierżant sztabowy Karol Macek w rozmowie z Onetem przekazał, że doszło również do pożaru, który został ugaszony. Droga jest całkowicie zablokowana w kierunku Warszawy, policjanci kierują kierowców na objazdy przez Kielce. 

Więcej o: