Kraków. Student AGH postanowił wstawić do akademika jacuzzi. Miało ponad tysiąc litrów pojemności

Student AGH w swoim pokoju w akademiku wstawił dmuchane jacuzzi o pojemności ponad tysiąca litrów. Uczelnia sprawdzi teraz, czy postępowanie ucznia mogło stanowić zagrożenie dla mieszkańców budynku.
Zobacz wideo

Jak informuje Radio Kraków sytuacja wyszła na jaw, ponieważ student postanowił pochwalić się swoim pomysłem w internecie. Fotografie dotarły jednak do władz Akademii Górniczo-Hutniczej, która postanowiła zbadać tę sprawę.

Jacuzzi o pojemności ponad tysiąca litrów w akademiku AGH

Sprawdzeniem, jak bardzo niebezpieczne było ustawienie jacuzzi w pokoju studenta w akademiku, zajmie się specjalna komisja uczelni. Wiadomo jednak, że urządzenie zostało już rozmontowane, więc nie stanowi zagrożenia. Nie ustalono jednak, w jaki sposób wniesiono jacuzzi bez wzbudzania podejrzeń wśród pracowników akademika.

Po raporcie komisji władze AGH podejmą decyzję o ewentualnych sankcjach dla studenta. - Za wcześnie, by mówić o konsekwencjach. Jesteśmy na etapie sprawdzania tego, czy jacuzzi mogło stanowić zagrożenie dla mieszkańców oraz konstrukcji budynku - przekazała rzecznik uczelni Anna Żmuda-Muszyńska w rozmowie z polsatnews.pl.

Poza uczelnią na sprawę zareagowali także studenci, którzy na Facebooku stworzyli grupę poparcia "TAK dla jacuzzi w akademikach AGH". Wydarzenie to poparło już 17 tysięcy osób.

Więcej o: