Policjanci uwolnili na Litwie Polaka porwanego dla okupu. Sprawcy żądali 20 tys. euro

Polscy funkcjonariusze we współpracy z litewskimi doprowadzili do uwolnienia Polaka, który został na Litwie porwany dla okupu. Dwóch porywaczy trafiło do aresztu, odpowiedzą za porwanie i wymuszenie pieniędzy.

Polak przyjechał na Litwę 4 stycznia w celach biznesowych i krótko potem zaginął - podaje litewski portal Lrt.lt. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna został porwany dla okupu. Porywacze - dwaj mężczyźni w wieku 29 i 26 lat - za uwolnienie Polaka żądali 20 tys. euro.

Mężczyzna był przetrzymywany w kilku różnych miejscach. Został uwolniony 8 stycznia na opuszczonej posesji w okręgu wileńskim przez litewskich funkcjonariuszy, dzięki współpracy z policjantami Komendy Stołecznej Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji.

Dwaj obywatele Litwy trafili do tymczasowego aresztu.  Mężczyznom grozi do 4 lat więzienia za porwanie i do 10 lat za wymuszenie.

>>> Radosław Sikorski: Brexit zaczynał się lata temu od szczucia na UE, jakie teraz uprawia TVP

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (11)
Policjanci uwolnili na Litwie Polaka porwanego dla okupu. Sprawcy żądali 20 tys. euro
Zaloguj się
 • cy.nick

  Oceniono 2 razy 2

  Przeczytałem tytuł, potem lid i nie mogłem uwierzyć, że nasi policjanci odbili porwanego. I do tego za granicą.
  Z samym artykułem już było lepiej, ale nadal mi brakuje szczegółów tej "współpracy". Jak znam życie i naszych kulsonów, to ta "współpraca" polegała na podaniu Litwinom nazwiska i zdjęcia porwanego.

 • kataryniarski

  Oceniono 10 razy 2

  20 tyś. euro okupu?...

  Rozumiem, ze to nie był prezes banku, raczej właściciel szczęki na bazarku? :D

 • zydzia

  Oceniono 4 razy 0

  Ponad dwa razy większa kara za wymuszenie pieniędzy niż za pozbawienie wolności, zapewne przemocą lub groźbą jej użycia? Żmudzini mają z nami wspólne również absurdy w prawie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX