Oborniki. Bijatyka na turnieju charytatywnym. Policja zatrzymała pierwszych pseudokibiców

W sobotę w hali sportowej w Obornikach (woj. wielkopolskie) odbywał się turniej charytatywny, podczas którego zbierano pieniądze na leczenie 13-latki chorej na białaczkę. Zawody zostały jednak zakłócone przez grupę kilkudziesięciu pseudokibiców.
Zobacz wideo

Policja zatrzymała już pierwszą osobę w związku z bijatyką, do której doszło w sobotę 18 stycznia w Obornikach pod Poznaniem. Portal oborniki.naszemiasto.pl poinformował we wtorek o kolejnych zatrzymaniach. - Udało zatrzymać się trzy osoby, są to mieszkańcy województwa śląskiego. Obecnie prowadzone są z nimi czynności - przekazała w rozmowie z dziennikarzami st. sierż. Izabela Leśnik.

Pierwsze zatrzymania pseudokibiców, którzy przerwali charytatywny turniej: "pokaz głupoty i bandytyzmu"

Pierwszy z zatrzymanych, 26-latek miał już usłyszeć zarzut udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Policjanci z wydziału kryminalnego KPP Oborniki nie wykluczają zatrzymań kolejnych osób. Dodatkowo funkcjonariusze proszą uczestników turnieju o dostarczanie nagrań - zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu (61) 29 75 200.

Jak informował Onet w Obornikach odbył się turniej charytatywny, którego celem była zbiórka pieniędzy dla dziewczynki chorej na białaczkę. Organizatorami turnieju byli kibice Lecha Poznań. Impreza, która od początku miała rodzinny charakter, została przerwana przez pseudokibiców, którzy próbowali zerwać flagę Kolejorza, a później doprowadzili do przepychanek i bijatyki. 

Na halę wtargnęło w sumie około 30 mężczyzn. Na nagraniach udostępnionych przez uczestników turnieju widać m.in. jak agresorzy kopią jednego z mężczyzn, który upadł. Według świadków osoby, które przerwały turniej były kibicami powiązanymi z klubami Zagłębie Sosnowiec i Legia Warszawa.

Incydent skomentował już także prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. - To, co wydarzyło się w Obornikach to pokaz głupoty i bandytyzmu. Garstka idiotów, bo inaczej nie można o nich powiedzieć, nie powinna być utożsamiana z jakimkolwiek klubem, ani tym bardziej miastem i jakąkolwiek dyscypliną sportową. Jestem w stałym kontakcie z policją i liczę na szybkie rozliczenie bandytów. Po działaniach służb my również będziemy chcieli wyciągnąć konsekwencje. Nie ma zgody na bandytyzm! - powiedział polityk.

Więcej o:
Komentarze (55)
Oborniki. Bijatyka na turnieju charytatywnym. Policja zatrzymała pierwszych pseudokibiców
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 28 razy 26

  Koleś ma już 26 lat i podróżuje po Polsce w celu zrywania flag innego klubu. Ręce opadają.

 • kochanowski1530

  Oceniono 26 razy 24

  Jacy tam pseudokibice ? Toż to najzdrowsza tkanka Narodu, prawdziwi patrioci, którzy staną na pierwsze wezwanie Ojczyzny (tj. PiS) z hasłem na ustach; Bóg, Honor, Ojczyzna.:)

 • cezar85

  Oceniono 21 razy 21

  Prawdziwi Polacy, patrioci i katolicy nie zbierają na leczenie uszlachetniającego daru od boga

 • woytas

  Oceniono 20 razy 20

  a zasądzić od każdego po 10 tysiaków na leczenie tej chorej dziewczynki

 • Zbyszek Słodkowski

  Oceniono 16 razy 14

  Oto narodowo - kościelne ???? siły zbrojne walą wszystkich i wszystko co im podejdzie pod rękę.WAL się łysy KARKU ??????

 • szaraktotalny

  Oceniono 9 razy 9

  ależ księża wybaczą i rozgrzeszą sprawców - poszkodowani i ich siniaki mogą cmoknąć się w pompkę; prawdziwa wiara ofiarami grzeszników nie interesuje się

 • niezalany

  Oceniono 9 razy 9

  "dobrozmianowi czynownicy", pisia szlachta i elyta...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX