Narkotykowy koktajl we krwi 9-miesięcznego chłopca. Policja zatrzymała matkę

Cztery różne narkotyki wykryto we krwi niemowlęcia, które ponad tydzień temu przywieziono do szpitala w Elblągu. Stan dziecka był krytyczny. Lekarzom udało się uratować chłopca, a policja zatrzymała jego matkę.

9-miesięcznego chłopca w ciężkim stanie przyniosła do szpitala matka. Dziecko miało drgawki. Po badaniach lekarze stwierdzili w jego organizmie obecność narkotyków: metamfetaminy, amfetaminy, mefedronu i ecstasy - podaje TVN24.pl

Lekarze udzielili pomocy dziecku i zawiadomili policję. Badania wykazały, że matka także miała substancje psychoaktywne w organizmie.

Kobieta została zatrzymana, a policja przeszukała mieszkanie znajomych, gdzie - jak zeznała - przebywała, kiedy pogorszył się stan jej syna. Nie znaleziono tam narkotyków. Przesłuchany został ojciec dziecka. 

Prokuratura postawiła jej zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez podanie substancji psychoaktywnych. Grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności. Chłopiec nadal przebywa w szpitalu, a po jego opuszczeniu trafi do rodziny zastępczej. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. 

Więcej o: