Gliwice: odzyskano obraz Marilyn Monroe z 6 tys. kryształków Swarovskiego. Wisiał w domu pasera

Kryminalni z policji w Gliwicach odzyskali skradziony obraz z Marilyn Monroe, wykonany z 6 tysięcy kryształków Swarovskiego. Podejrzanego o współudział zatrzymano w jego mieszkaniu, a tam na jednej ze ścian wisiał... poszukiwany obraz.

Kryształowa Marilyn, warta około 7 tys. zł, została skradziona z galerii artystycznej w marcu ubiegłego roku. Obu mężczyzn zarejestrowały wówczas kamery sklepowego monitoringu. Dzięki nagraniom śledczy ustalili sprawcę oraz jego kolegę - pasera.

Marilyn Monroe zniknęła z galerii w Gliwicach

Nietypowy obraz skradziono w marcu 2019 roku w galerii artystycznej przy ul. Pszczyńskiej w Gliwicach. Pierwszy ze sprawców, po publikacji wizerunku i dzięki pomocy internautów, został zatrzymany już w ubiegłym roku. Nie chciał zdradzić swojego wspólnika i twierdził, że drugi z mężczyzn był tylko przypadkowo spotkanym kierowcą, z którym podjechał pod sklep.

Gliwiccy kryminalni jednak nie uwierzyli w tę przypadkową podwózkę. Udało się ustalić i namierzyć drugiego podejrzanego, którym okazał się 60-letni zabrzanin. W jego mieszkaniu na jednej ze ścian wisiał skradziony obraz z aktorką, wykonany z 6 tysięcy kryształków Swarovskiego. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono zarzut paserstwa.  W trakcie przesłuchania zabrzanin przyznał się do zarzutu tłumacząc, że sprawca kradzieży zaproponował mu odkupienie skradzionego obrazu za niewygórowaną kwotę 250 zł. Za umyślne paserstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (23)
Gliwice: odzyskano obraz Marilyn Monroe. Wykonany z 6 tys. kryształków wisiał w domu pasera
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 18 razy 14

  Co to jest 7 tysięcy w porównaniu z 15 milionami, które wyparowały z CBA? :-)

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 19 razy 13

  "obraz Marilyn Monroe z 6 tys. kryształków Swarovskiego"
  Arcydzieło późnego nuworyszyzmu

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 17 razy 9

  "na jednej ze ścian wisiał skradziony obraz z aktorką"
  Nie dziwi mnie wcale, że obraz wisiał na ścianie - po to jest ściana, żeby na niej wisiał obraz. Ale aktorka??? A co ona winna, że ją też powieszono? Chyba że wisiała z obrazem tak dla towarzystwa.

 • ylgierd

  Oceniono 7 razy 7

  Ukradł z miłości do sztuki, to okoliczność łagodząca!

 • kwantax

  Oceniono 5 razy 5

  gdzie w Gliwicach jest ta galeria artystyczna?. Chętnie zamówiłbym sobie u nich portret Kryształowego z kryształków. Może być nawet z 500+ kryształków

 • maguniaklikunia

  Oceniono 5 razy 5

  Mówcie co chcecie ale przyjęłabym taki w darowiźnie bo mi się podoba.

 • as-zalogowany

  Oceniono 6 razy 4

  Obraz z 6 tys szkiełek wart 7 tys złotych. Czyli takie szkiełko warte mniej niż złotówka, bo coś trzeba dać za wykonanie "dzieła"...

 • wycietytoja

  Oceniono 7 razy 3

  Za razacy brak gustu zamknac na 25 lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX