Lubliniec. Wujek bił 2-latkę kijem od szczotki w głowę. Lekarze stwierdzili złamanie kości czaszki

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali 19-latka, który kijem od szczotki uderzał w głowę 2-letnią siostrzenicę. Wcześniej mężczyzna groził siostrze pozbawieniem życia. Nastolatek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

>>  Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci? >>

Zobacz wideo

Policjanci zostali wezwani do zgłoszenia w poniedziałek 13 stycznia około godziny 21. 19-letni mężczyzna przyszedł do mieszkania swojej siostry w Lublińcu w województwie śląskim. Tam zaczął grozić jej śmiercią.

Śląsk: 19-latek bił 2-letnią siostrzenicę kijem od szczotki. Grozi mu dożywocie

Niestety nie skończyło się na pogróżkach - agresor uderzał w głowę 2-letnią siostrzenicę kijem od szczotki. Mężczyzna po ataku uciekł. Dziecko z obrażeniami głowy trafiło do szpitala, gdzie lekarze stwierdzili złamanie kości czaszki.

19-latek został zatrzymany jeszcze tej samej nocy na terenie Lublińca. Później funkcjonariusze gromadzili materiał dowodowy, na podstawie którego prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty usiłowania zabójstwa dziecka oraz kierowania gróźb w stosunku do siostry.

Na wniosek śledczych mężczyzna został zatrzymany na okres trzech miesięcy. 19-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Więcej o: