Prezydent Andrzej Duda powołał nowy skład Państwowej Komisji Wyborczej

Prezydent powołał nowych sędziów wchodzących w skład Państwowej Komisji Wyborczej. Podczas uroczystości Andrzej Duda powiedział, że PKW jest gwarantem demokracji w Polsce.
Zobacz wideo

W nowym składzie Państwowej Komisji Wyborczej zasiądzie dziewięciu sędziów: siedmiu wybranych przez Sejm oraz po jednym kandydacie wskazanym przez prezesów Naczelnego Sądu Administracyjnego i Trybunału Stanu.

Andrzej Duda powołał nowy skład sędziów w PKW

Wskazanymi przez Sejm sędziami są: rekomendowani przez Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Cieślak, Dariusz Lasocki i Arkadiusz Pikulik, wskazani przez Koalicję Obywatelską Ryszard Balicki i Konrad Składowski. Z rekomendacji Lewicy powołany został Liwiusz Laska oraz wskazany przez PSL-Kukiz'15 Maciej Miłosz.

Przewodniczącym zostanie jeden z dwóch sędziów wybranych przez prezesów TK i NSA. Są to wskazany przez prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego Sylwester Marciniak oraz rekomendowany przez prezes Trybunału Konstytucyjnego Wojciech Sych. Obaj wskazani sędziowie, tak samo jak Zbigniew Cieślak, zasiadali w poprzednim składzie PKW.

Sędziowie wskazani przez Sejm obejmą kadencję trwającą cztery lata. Pozostali sędziwe obejmują stanowisko w PKW na dziewięcioletnią kadencję. Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda mówił, że instytucja ta jest gwarantem demokracji w Polsce. Polityk chwalił też doświadczenie wybranych sejmów. - Nie mam więc żadnych wątpliwości, że w sensie merytorycznym jesteście panowie doskonale przygotowani do tego, by tę misję zrealizować - mówił prezydent.

Więcej o:
Komentarze (49)
Prezydent Andrzej Duda powołał nowy skład Państwowej Komisji Wyborczej
Zaloguj się
 • kukwas45

  Oceniono 24 razy 20

  Niech prezydent już nie mówi o demokracji.Albo nie wie co to znaczy,albo udaje głupka.Czy tak czy siak mataczy.

 • state77

  Oceniono 18 razy 14

  Ciekawe co im pisuarnia obiecała za prawidłowe "liczenie" głosów?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 19 razy 13

  Jak mawiał idol picobolszewii, nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy.

 • zd46

  Oceniono 11 razy 11

  Duda rzuca o demokracji i ucieka w krzaki (bezprawia)

 • jerz1444

  Oceniono 15 razy 11

  Kolejny sąd został sądem partyjnym, a Adrian coraz bardziej się zeszmaca.

 • ola-blue

  Oceniono 10 razy 10

  Jeżeli stosował standardy PiSu - czyli służalczość, kacze włazidoopstwo, dyspozycyjność wobec partii PiS, zgodę ma kłamstwo i manipulowanie - to gremium nie jest żadnym gwarantem demokracji, tylko utrwalaczem pislamu

 • xsawer

  Oceniono 12 razy 10

  Panowie sędziowie, nie zazdroszczę Wam pełnienia tej zaszczytnej funkcji w tych dziwnych czasach, ale myślę, że wszyscy znacie pojęcie honoru.

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 9 razy 9

  Pisbolszewia ma już swoją szajkę do fałszowania wyborów. Żegnaj Polsko, witaj Kaczylandzie.

 • elq_1

  Oceniono 9 razy 9

  No to już uczciwych wyborów w Polsce nie będzie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX