Konin: 14-miesięczne dziecko na klatce schodowej. Matka w tym czasie szukała pracy

Na klatce schodowej w bloku w Koninie jedna z lokatorek znalazła na korytarzu pozostawione bez opieki 14-miesięczne dziecko. Policjantom udało się ustalić, że matka w tym czasie poszła "szukać pracy".

>>  Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci? >>

Zobacz wideo

Jak podaje Polsat News, funkcjonariusze zostali wezwani do awantury, która miała miejsce w jednym z mieszkań przy ulicy Wyszyńskiego w Koninie. Policjantów zawiadomiła jedna z sąsiadek, do której uciekł 11-letni chłopiec skarżąc się, że jego matka zachowuje się agresywnie.

Konin: zostawiła 14-miesięcznego syna przed drzwiami sąsiadki z kartką "zaopiekuj się mną"

- Chłopiec mówił sąsiadce, że matka chciała go uderzyć - powiedział Sebastian Wiśniewski z biura prasowego KWP w Koninie. Kobieta kłóciła się w tym czasie ze swoją matką. Podczas interwencji funkcjonariusze dowiedzieli się, że dzień wcześniej matka zostawiła młodszego, 14-miesięcznego syna na klatce schodowej. Kobieta położyła go przed drzwiami sąsiadki z kartką "zaopiekuj się mną". Sama miała udać się na "poszukiwania pracy". 

Funkcjonariusze powiadomili kuratora sądowego, sąd rodzinny i Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Koninie. Natomiast dzieci trafiły do rodziny zastępczej - policjanci podjęli taką decyzję po ustaleniach oraz zaobserwowaniu, że dzieci są głodne i noszą brudne ubrania. 32-letnia matka została przewieziona do szpitala na obserwację.