Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotka się z Nancy Pelosi, przewodniczącą Izby Reprezentantów USA

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki spotka się w Polsce z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA, Nancy Pelosi. Pelosi zatrzyma się w naszym kraju w drodze na Światowe Forum Holokaustu w Yad Vashem w Jerozolimie.

We wtorek marszałek Senatu spotka się z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi, która przyjedzie do Polski - podają "Wyborcza" i Onet, powołując się na informacje przekazane przez wicedyrektorkę Centrum Informacyjnego Senatu, Annę Godzwon.

>>> Budka: Każdy z nas stoi murem za marszałkiem Grodzkim:

Tomasz Grodzki spotka się z Nancy Pelosi. Nieoficjalnie: Tematem m.in. sądy

Pelosi będzie uczestniczyła w uroczystościach na terenie byłego obozu zagłady w Auschwitz. Spotkanie z Grodzkim ma się odbyć po ich zakończeniu. Jak dowiedziała się "Wyborcza", tematy rozmowy nie są znane, ale "można spodziewać się, że zostanie poruszona kwestia ataków PiS na niezawisłe sądy i forsowanie przez władzę tzw. ustawy kagańcowej". Po odwiedzeniu Polski Pelosi pojedzie do Jerozolimy, gdzie 23 stycznia będzie uczestniczyła w Światowym Forum Holokaustu w Yad Vashem.

Jako spiker Nancy Pelosi jest liderką Partii Demokratycznej w Izbie Reprezentantów USA. We wrześniu 2019 r. to ona ogłosiła wszczęcie śledztwa w sprawie impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. 

W kontekście planowanego spotkania warto też dodać, że jak informowaliśmy, dwóch kongresmenów USA wystosowało list do Andrzeja Dudy, w którym zaapelowali do niego o niepodpisywanie ustawy PiS o sądach. "Od 2015 roku pański rząd podejmuje niepokojące kroki w stronę konsolidacji władzy kosztem instytucji demokratycznych" - napisali członkowie Partii Demokratycznej.

Więcej o:
Komentarze (101)
Marszałek Tomasz Grodzki spotka się z przewodniczącą Izby Reprezentantów USA, Nancy Pelosi
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 41 razy 27

  To teraz pisowska propaganda będzie gadać że marszałek Senatu nie ma umocowania konstytucyjnego do spotykania się z kongresmenami. Pisie syny kłamią jak na prawdziwych katolików przystało.

 • hatteras

  Oceniono 35 razy 23

  Armia czerwona wyzwolila oswiecim i to jest fakt.Faktem tez jest ze PIS najpierw Katyn ,a teraz Oswiecim chce wykorzystac do swojej perfidnej i debilnej polityki!!!

 • zigzaur

  Oceniono 35 razy 19

  A z pisuaruchami pani przewodnicząca Kongresu nie spotka się. Nie ma z kim.

 • dawidb

  Oceniono 20 razy 16

  Grodzki spotyka się z Pelosi, a Karczewski ściskał się z Łukaszenką.

 • estrim

  Oceniono 25 razy 15

  Pisie kundle wyją i skamlą po kilka postów każdy - znaczy się, temat boli. Znakomicie. :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX