Grzegorz Jędrejek nie żyje. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego miał 46 lat

W wieku 46 lat zmarł Grzegorz Jędrejek, sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Informację o śmierci potwierdzili przedstawiciele TK.

"W niedzielę w godzinach porannych zmarł sędzia Trybunału Konstytucyjnego Grzegorz Jędrejek. Informację o jego śmierci potwierdzili PAP przedstawiciele kancelarii Trybunału Konstytucyjnego" - informuje na Twitterze PAP.

W związku ze śmiercią sędziego prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska zaapelowała o spokój i refleksję. "Dziś zmarł Pan profesor Grzegorz Jędrejek. Jesteśmy pogrążeni w smutku. Odszedł wybitny prawnik, wspaniały człowiek, niezłomny sędzia, przyjaciel. Odchodzi kolejny sędzia Trybunału Konstytucyjnego. Proszę wszystkich o czas spokoju i refleksji" - napisała napisała na Twitterze Trybunału Konstytucyjnego prezes TK Julia Przyłębska.

Wcześniej o śmierci sędziego Grzegorza Jędrejka - poinformowała na Twitterze sędzia TK, Krystyna Pawłowicz.

Nie żyje Grzegorz Jędrejek - sędzia TK i członek PKW

Grzegorz Jędrejek urodził się 11 lutego 1973 roku w Puławach. Studia prawnicze ukończył w 1997 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Na tym samej uczelni rok później ukończył historię.

W 2011 r. Jędrejek obronił pracę habilitacyjną. Jak czytamy w sylwetce sędziego na stronie Trybunału Konstytucyjnego, był autorem ok. dwustu prac z zakresu prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa pracy i historii prawa. Pracował na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W latach 2003-2017 r. był pracownikiem Biura Studiów i Analiz Sądu Najwyższego. Wykładał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

24 lutego 2017 r. Sejm wybrał Grzegorza Jędrejka na sędziego TK. W kwietniu 2019 r. prezydent Andrzej Duda powołał go w skład Państwowej Komisji Wyborczej.

Więcej o: