Zbigniew Władysław Rau nie żyje. Były wiceszef MSWiA miał 45 lat

Nie żyje Zbigniew Władysław Rau, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego i były policjant, autor publikacji m.in. na temat przestępczości zorganizowanej. Miał 45 lat.

Zbigniew Władysław Rau był absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na początku kariery zawodowej pracował m.in. w Wydziale Kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Poznaniu i Wydziale Prewencji KWP w Poznaniu. Później objął funkcję Pełnomocnika Komendanta Wojewódzkiego Policji ds. Zarządzania Jakością. Obronił pracę doktorską na temat przestępczości zorganizowanej w Polsce i jej zwalczania.

W 2007 r. przez kilka miesięcy sprawował funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Zbigniew Władysław Rau nie żyje

Podsekretarz Stanu Zbigniew Rau jest autorem wielu publikacji dotyczących problematyki przestępczości zorganizowanej oraz instytucji świadka koronnego w Polsce oraz na świecie. Doświadczenie zdobywał podczas międzynarodowych wyjazdów studyjnych m.in. do Stanów Zjednoczonych, Włoch, Norwegii oraz Hiszpanii. Jest współautorem nowelizacji ustawy o świadku koronnym. Jest też członkiem Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. Prof. Stanisława Batawii.

- tak o dorobku Zbigniewa Raua pisało wówczas MSWiA.

Jak podaje Interia, powołując się na informacje Polskiej Agencji Prasowej, Zbigniew Władysław Rau zmarł z powodu nagłej choroby w szpitalu w Nowym Tomyślu. Pogrzeb odbędzie się  21 stycznia.

Podobne imię i nazwisko nosi były senator i wojewoda łódzki, a obecnie poseł PiS Zbigniew Włodzimierz Rau.

Więcej o: