Trzy dziewczynki gwałcone przez bliskich. Matka, jej partner oraz dziadek trafią do więzienia

Sąd Okręgowy w Opolu skazał na karę więzienia matkę trzech dziewczynek 36-letnią Katarzynę K., jej partnera 47-letniego Janusza Cz. i ojca Katarzyny K. - 62-letniego Artura M. W domu niedaleko miejscowości Krapkowice kilkuletnie córki kobiety były gwałcone i maltretowane.

Katarzyna K. usłyszała wyrok 18,5 roku więzienia, podobnie jej ojciec i jednocześnie dziadek dziewczynek. Partner kobiety z kolei spędzi w więzieniu 17,5 roku. Skąd nakazał także skazanym osobom zapłatę każdej z dziewczynek po 100 tys. zł. Przez 10 lat mają również zakaz zbliżania się do dzieci.

Matka została skazana za znęcanie nad córkami ze szczególnym okrucieństwem. Przyzwalała na wykorzystywanie seksualnego dziewczynek przez konkubenta. Sąd stwierdził też, że wspólnie i w porozumieniu z konkubentem stosując okrucieństwo, przemoc i groźby doprowadzała te małoletnie także do obcowania płciowego w drastyczny sposób. Zarzuty konkubenta i dziadka są w zasadzie tożsame: obejmują znęcanie, wykorzystywanie seksualne

- powiedział w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik Sądu Okręgowego w Opolu sędzia Daniel Kliś. Proces nie był jawny.

Koszmar w domu na Opolszczyźnie

Koszmar trwał przez 2 lata - od 2016 do 2018 r. Gdy się zaczął, najstarsza z córek miała 8 lat, kolejna 6 lat, a najmłodsza - 5.  Jak podaje "Gazeta Wyborcza", były gwałcone i wykorzystywane seksualnie, nie tylko przez członków rodziny, ale również przez obcych ludzi, zapraszanych przez rodzinę na alkoholowe libacje. Dzieci były również bite i zaniedbywane, do szkoły przychodziły brudne i głodne.

>>> Jazda na "suwak"? Kierowca wymusił pierwszeństwo, a potem zatrzymał samochód i wysiadł z niego

Zobacz wideo

Sprawa wyszła na jaw, gdy dzieci z powodu zaniedbania i alkoholizmu matki trafiły do rodziny zastępczej. Dziewczynki opowiedziały wówczas nowym opiekunom, co spotkało je w rodzinnym domu.      

Klimat i ekologia są dla ciebie ważne? Najnowsze informacje, ciekawe teksty i praktyczne porady zbieramy dla Was w naszym nowym, copiątkowym Zielonym Newsletterze. Możesz dopisać się pod tym linkiem. Zobacz, jak wygląda przykładowy newsletter

Więcej o: