Na Gazeta.pl gramy #JedenDzieńDłużej z WOŚP

My, Polacy, mamy w sercach ogromne pokłady dobra i umiemy się nim dzielić. Chcemy, by święto, które każdego roku obchodzimy wraz z WOŚP, nie kończyło się. I dlatego prosimy: zróbmy to jeszcze raz, jeszcze jeden dzień dłużej, w tę niedzielę. I do końca świata. Aukcje wciąż trwają!

Niesamowite, ile pozytywnych emocji rozpala co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku deklarowana suma zebranych pieniędzy wyniosła rekordowo ponad 115 mln zł. W trakcie 28 finałów Polacy przekazali do puszek blisko 1,3 mld zł. To kosmiczna kwota, za którą od wielu lat Jerzy Owsiak i spółka kupują sprzęt dla polskich szpitali. Ten ratujący życie i pozwalający wyzdrowieć najmłodszym pacjentom. Nie ma w naszym kraju dziecka - jestem pewien tych słów po kilku latach spędzonych z córką na różnych oddziałach - które nie skorzystało z pomocy Orkiestry. Przecież nie trzeba być chorym, wystarczy się urodzić. To wielkie dzieło.

Ostatni finał WOŚP odbył się niedzielę 12 stycznia, ale aukcje Gazeta.pl wciąż trwają w ramach akcji #JedenDzieńDłużej. To akcja, która narodziła się rok temu, kiedy święto dobra przerwał atak nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie chcieliśmy, aby zło zwyciężyło, chcieliśmy grać dalej i poprosiliśmy znane postaci o przekazanie na aukcję osobistych przedmiotów. W tym roku gramy ponownie, bo dobra nigdy dość. Finał na Gazeta.pl 19 stycznia.

Aukcje już trwają! Co tym razem licytujemy? Mamy książkę Olgi Tokarczuk "Bieguni" z autografem noblistki, srebrną łyżeczkę i pióro od Danuty Hübner, krawat od byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, spacer po Sejmie i wykwintny prezent od marszałek Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, książkę Donalda Tuska ze specjalną dedykacją, koncertową dżinsową kurtkę Doroty "Dody" Rabczewskiej czy płytę z podpisem Muńka Staszczyka.

Tu znajdziecie wszystkie nasze aukcje >>

Prosimy, bądźmy szczodrzy, dzielmy się dobrem. Jeśli nie na aukcjach, to mamy też puszkę na Facebooku. Każdy sposób jest przecież fajny. Grajmy zatem #JedenDzieńDłużej!