Onet: Pracownica wyprowadziła z CBA miliony złotych. CBA: nie komentujemy

Z nieoficjalnych informacji podanych przez Onet wynika, że jedna z pracownic CBA wyprowadzała z tej instytucji pieniądze. Kobieta miała ukraść blisko pięć milionów złotych. O sprawie pisała też "Polska The Times", według której chodziło o pokrycie długów hazradowych. Doniesień medialnych nie potwierdza CBA, które oświadczyło, że "nie informuje o decyzjach kadrowych".

>>  Siemoniak: Doprowadzono do skrajnego upartyjnienia służb >>

Zobacz wideo

Według ustaleń Onetu pracownica pionu finansowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego miała zostać już zatrzymana i aresztowana. Kobieta miała dostęp do informacji finansowych instytucji, dzięki czemu sukcesywnie wyprowadzała pieniądze z filmy - sprawa ma dotyczyć blisko pięciu milionów złotych.

Dodatkowe informacje opublikowała "Polska The Times". Większość pieniędzy udało się odzyskać, Prokuratura Krajowa zabezpieczyła rachunki na kontach jednego z serwisów bukmacherskich, z którego korzystała zatrzymana pracownica biura. W sprawę zamieszany miał być też mąż zatrzymanej.

Onet: pracownica CBA okradła instytucję na pięć mln złotych. "Coś musi być na rzeczy"

Z tego powodu stanowiska mieli stracić długoletni pracownicy CBA, którzy pełnili funkcje dyrektorskie w instytucji. - Dyrektor pionu finansów będzie prawdopodobnie odpowiadać za niedopełnienie obowiązków, a dyrektor biura wewnętrznego za to, że nie miał nad tym kontroli, do czego przecież został powołany - wyjaśnił informator Onetu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie chciało komentować sprawy. W opublikowanym na stronie oświadczeniu napisano jedynie:

Centralne Biuro Antykorupcyjne oświadcza, że: nie informuje o decyzjach kadrowych, podejmowanych wobec funkcjonariuszy i pracowników Biura. Nie jest prawdą, jakoby Centralne Biuro Antykorupcyjne utraciło jakiekolwiek środki finansowe.

- Jeżeli byłoby prawdą, że kobieta wyprowadzała pieniądze z funduszu operacyjnego Biura, musiała to robić nawet latami. (...) Coś musi być na rzeczy, bo na ostatnim posiedzeniu parlamentarnej komisji ds. służb specjalnych, dotyczącej budżetu służb specjalnych, nie stawił się nikt z kierownictwa CBA, jak to jest zwyczajowo, tylko osoba, która zastępuje byłego już prawdopodobnie dyrektora pionu finansowego tej instytucji. Poprosiłem ją o wyjaśnienia w tej sprawie, ale nie była w stanie udzielić mi precyzyjnych informacji - powiedział były koordynator ds. służb specjalnych poseł Marek Biernacki.

Więcej o:
Komentarze (145)
Onet: Pracownica wyprowadziła z CBA miliony złotych. CBA: nie komentujemy
Zaloguj się
 • jael53

  Oceniono 42 razy 38

  I nie dało się tego wrzucić w koszty? To pytanie, czym naprawdę podpadła.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 40 razy 38

  Afera goni aferę. Już nie ogarniam kto ile ukradł i jak to było możliwe że mamy tak rozrośnięty aparat kontroli a ciągle okazuje się, że jednak nie ma kontroli. Po cóż przychodzili do pracy kierownicy i przełożeni tej pani skoro tej pracy nie wykonywali? Kawę mogli pić w domu i taniej by nas to kosztowało.

 • qurczak

  Oceniono 33 razy 31

  Jeśli przestępca kieruje MSWiA, to nic dziwnego.

 • iso669

  Oceniono 35 razy 31

  Rządy PiS to eldorado dla złodziei

 • fakiba

  Oceniono 35 razy 31

  Złodziej wśród złodziei :)

 • jxl82

  Oceniono 29 razy 27

  Ceba Będzie Anulować bo przegramy ;-)

 • hamsterx

  Oceniono 28 razy 26

  Nawet w bijącym sercu partii złodzieje?

 • wranek

  Oceniono 33 razy 25

  Niemozliwe...Po 5 latach DOBREJ ZMIANY?
  Ale, cóż to jest wobec próby kradziezy Dwóch Wież. Przez samego Naczelnika Państwa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX