Onet: Pracownica wyprowadziła z CBA miliony złotych. CBA: nie komentujemy

Z nieoficjalnych informacji podanych przez Onet wynika, że jedna z pracownic CBA wyprowadzała z tej instytucji pieniądze. Kobieta miała ukraść blisko pięć milionów złotych. O sprawie pisała też "Polska The Times", według której chodziło o pokrycie długów hazradowych. Doniesień medialnych nie potwierdza CBA, które oświadczyło, że "nie informuje o decyzjach kadrowych".

>>  Siemoniak: Doprowadzono do skrajnego upartyjnienia służb >>

Zobacz wideo

Według ustaleń Onetu pracownica pionu finansowego Centralnego Biura Antykorupcyjnego miała zostać już zatrzymana i aresztowana. Kobieta miała dostęp do informacji finansowych instytucji, dzięki czemu sukcesywnie wyprowadzała pieniądze z filmy - sprawa ma dotyczyć blisko pięciu milionów złotych.

Dodatkowe informacje opublikowała "Polska The Times". Większość pieniędzy udało się odzyskać, Prokuratura Krajowa zabezpieczyła rachunki na kontach jednego z serwisów bukmacherskich, z którego korzystała zatrzymana pracownica biura. W sprawę zamieszany miał być też mąż zatrzymanej.

Onet: pracownica CBA okradła instytucję na pięć mln złotych. "Coś musi być na rzeczy"

Z tego powodu stanowiska mieli stracić długoletni pracownicy CBA, którzy pełnili funkcje dyrektorskie w instytucji. - Dyrektor pionu finansów będzie prawdopodobnie odpowiadać za niedopełnienie obowiązków, a dyrektor biura wewnętrznego za to, że nie miał nad tym kontroli, do czego przecież został powołany - wyjaśnił informator Onetu.

Centralne Biuro Antykorupcyjne nie chciało komentować sprawy. W opublikowanym na stronie oświadczeniu napisano jedynie:

Centralne Biuro Antykorupcyjne oświadcza, że: nie informuje o decyzjach kadrowych, podejmowanych wobec funkcjonariuszy i pracowników Biura. Nie jest prawdą, jakoby Centralne Biuro Antykorupcyjne utraciło jakiekolwiek środki finansowe.

- Jeżeli byłoby prawdą, że kobieta wyprowadzała pieniądze z funduszu operacyjnego Biura, musiała to robić nawet latami. (...) Coś musi być na rzeczy, bo na ostatnim posiedzeniu parlamentarnej komisji ds. służb specjalnych, dotyczącej budżetu służb specjalnych, nie stawił się nikt z kierownictwa CBA, jak to jest zwyczajowo, tylko osoba, która zastępuje byłego już prawdopodobnie dyrektora pionu finansowego tej instytucji. Poprosiłem ją o wyjaśnienia w tej sprawie, ale nie była w stanie udzielić mi precyzyjnych informacji - powiedział były koordynator ds. służb specjalnych poseł Marek Biernacki.

Więcej o: