Policjanci zaatakowani gazem w trakcie zatrzymania. "Tak wygląda nasza praca" [WIDEO]

Dwóch policjantów zostało zaatakowanych w nocy z soboty na niedzielę w Poznaniu w trakcie próby zatrzymania dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przekazywanie sobie narkotyków. Policjanci zostali m.in. potraktowani gazem pieprzowym. Sprawców udało się zatrzymać.

Nagranie ze zdarzenia jako pierwszy opublikował "Głos Wielkopolski". Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu zgodziła się udostępnić materiał również portalowi Gazeta.pl. Na filmie widać dwóch mężczyzn, którzy początkowo spokojnie podeszli do radiowozu razem z policjantami. Jak podaje "Głos Wielkopolski", funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyźni wymieniali się narkotykami.

Nagle jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Gdy funkcjonariusze próbowali go obezwładnić, drugi ze sprawców zaatakował policjantów gazem pieprzowym i uciekł. Pierwszego mężczyznę zatrzymali zaatakowani funkcjonariusze, w zatrzymaniu drugiego pomógł inny patrol.

"Samo życie, nie film"

Pierwszy z mężczyzn miał przy sobie pojemnik z marihuaną, został aresztowany. Drugi został objęty policyjnym dozorem. Obaj sprawcy odpowiedzą m.in. za napaść na funkcjonariuszy.

"Tak wygląda nasza praca. Samo życie, nie film. Dwóch dilerów, klubowych ochroniarzy, z gazem pieprzowym w ręku zaatakowało policjantów. Chcieli uciec, ale nasi patrolowcy nie odpuszczą, zwłaszcza takim oprychom. Dzięki OPP [Oddział Prewencji Policji - red.] Poznań za wsparcie" - skomentował na Twitterze rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji Andrzej Borowiak.

Więcej o:
Komentarze (105)
Policjanci zaatakowani gazem w trakcie zatrzymania. "Tak wygląda nasza praca" [WIDEO]
Zaloguj się
 • kuria_jego_mac

  Oceniono 32 razy 20

  Mogli go odpalić. W sumie lepiej nie bo znowu Seby i Dżesiki rozyebały by pół miasta. A jakiś tam łojciec by płakał, że syn dobry był...

 • Artur Wacko

  Oceniono 30 razy 16

  Szkoda że to nie USA bo śmiecia byłoby mniej

 • syriusz.wila

  Oceniono 30 razy 16

  Powinni ich zastrzelić, ale bali się mediów i małoletnich chuliganów którzy by wyszli protestować przeciwko brutalności policji.

 • metalowiec4321

  Oceniono 24 razy 12

  A nie mogli policjanci po zaatakowaniu po prostu do strzelić do tych bandytów?

 • iremus

  Oceniono 13 razy 9

  Policjanci zaatakowani gazem w trakcie zatrzymania. "Tak wygląda nasza praca".....
  Po ch. wydano ciućmokom środki przymusu bezpośredniego skoro nie potrafią ich używać ?
  To jest kolejny dowód , że pora jak najszybciej zreformować ten organ.
  P.s.
  Ciekawe co by zrobili granatowi, gdyby diler zamiast miotacza gazowego użył broni palnej ?

 • fantomas200

  Oceniono 7 razy 7

  Czy milicjantów uczą jeszcze elementarnych chwytów obezwładniających? Coś tu nie halo. Ja sam, starszy pan temu pierwszemu walnąłbym w krtań a potem poprosił o wsparcie. Bardzo nieprofesjonalne zachowanie milicjantów.

 • eend

  Oceniono 11 razy 7

  Specjaliści od pieprzu powinni wyć na asfalcie z przestrzelonymi nogami. Taki obraz ukazałby się w ułamku sekundy po użyciu gazu pieprzowego przeciw policjantom w każdym CYWILIZOWANYM kraju. Dilerzy mieli szczęście , że to Polska i akurat źle wyszkoleni policjanci... Na szczęście źle wyszkolonych policjantów nie jest dużo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX