Piekary Śląskie. Zamaskowany napastnik miał pobić i okraść ekspedientkę. Policja sądzi, że to ustawka

Policjanci z Piekar Śląskich opisują sprawę napadu na sklep, w wyniku którego skradzione zostały papierosy o wartości niemal pięciu tysięcy złotych. Śledczy ustalili, że napastnikiem i pomysłodawcą napadu był konkubent pracującej w sklepie ekspedientki.
Zobacz wideo

Do sfingowanego napadu na sklep spożywczy doszło przy ulicy Śląskiej w Piekarach Śląskich. Śledczy ustalili, że w momencie napadu w placówce przebywała tylko jedna pracownica. Z relacji kobiety wynikało, że zamaskowany mężczyzna szarpał ją, uderzył w twarz, a następnie ukradł z szafy papierosy o wartości prawie pięciu tysięcy złotych.

Ekspedientka, jej mąż i konkubent mieli współpracować przy ustawionym napadzie na sklep

Policjanci po krótkim dochodzeniu doszli do wniosku, że opis zdarzenia nie jest wiarygodny. W trakcie śledztwa funkcjonariusze doprowadzili do zatrzymania 30-letniego sprawcy napadu, jego 25-letniej partnerki oraz aktualnego męża kobiety, który miał mieć informacje na temat rzekomego napadu.

- "Okazało się, że za "rozbojem" stoi konkubent ekspedientki, który wiedząc, że w placówce jest jedynie jego partnerka, przyszedł do sklepu w celu kradzieży papierosów. Mieszkanka Bytomia, zawiadamiając policjantów, wprowadziła ich w błąd co do przebiegu wydarzeń, wymyślając m.in., że została uderzona przez napastnika. W sprawę zamieszany był również mąż pracownicy sklepu, który odpowie za tworzenie fałszywych dowodów, dzięki czemu miał dać alibi 30-latkowi" - czytamy w komunikacie policji.

Wszystkie trzy osoby usłyszały już zarzuty. Pomysłodawca napadu odpowie za kradzież w warunkach recydywy. Za kradzież odpowie także 25-letnia ekspedientka. Dodatkowo kobieta oskarżona została o składanie fałszywych zeznań oraz fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mąż ekspedientki ma odpowiedzieć za tworzenie fałszywych dowodów. Kobieta objęta została policyjnym nadzorem, a jej konkubent najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Więcej o:
Komentarze (20)
Piekary Śląskie. Zamaskowany napastnik miał pobić i okraść ekspedientkę. Policja sądzi, że to ustawka
Zaloguj się
 • dawidb

  Oceniono 21 razy 21

  Mąż krył kochanka żony?? Rogacz do rany przyłóż :D

 • wesslingharald

  Oceniono 16 razy 16

  Mogło być więcej zamieszanych. Czy sprawdzono alibi żony konkubenta i konkubiny męża?

 • baramboo

  Oceniono 11 razy 11

  Menage a trois po wolsku.

 • mr.powers

  Oceniono 9 razy 9

  Trojkat Bermudzki;)

 • duffie

  Oceniono 7 razy 7

  Prawdziwy patchwork

 • dejtrejder

  Oceniono 7 razy 7

  Dlaczego kobieta tylko dozór a konkubent areszt? Gdzie jest tu równouprawnienie?

 • aprilapril

  Oceniono 4 razy 4

  swieta trojca normalnie.
  katolickie wartosci, pacz europo...

 • sabaton128

  Oceniono 4 razy 4

  Haha, tyle osób, że nakraść 5000 zł. To jakoś 1000 na łebka. To tyle, co ta ekspedientka zarabia w tydzień. A mogą pojsc do wiezienia na lata. Co za frajerzy.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 16 razy 4

  Konkubent??? Jaki konkubent? Przecież to partner życiowy!
  Dobrze, że męża nie przymknęli, to przynajmniej nie będzie się czuła osamotniona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX