Przed czterema laty Beata Szydło obiecała mieszkańcom wodociąg. "Pytania proszę kierować do obecnego rządu"

W styczniu 2016 roku Beata Szydło gościła w gminie Koniecpol w woj. śląskim. Ówczesna premier obiecała wówczas, że miejscowości: Łysaków, Kuźnica Wąsowska oraz Wąsosz zostaną podłączone do sieci wodociągowej. Jak ustalił "Fakt", wodociąg powstał, ale... niekompletny. Spora grupa mieszkańców wciąż czerpie wodę z beczkowozów.

W styczniu 2016 roku Beata Szydło odwiedziła gminę Koniecpol, której mieszkańcy od kilku miesięcy nie mieli dostępu do wody. Ówczesna premier obiecała wtedy, że miejscowości: Łysaków, Kuźnica Wąsowska i Wąsosz zostaną przyłączone do sieci wodociągowej, zwracając się jednocześnie do związanego z PiS wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka (funkcję pełni do dziś), by ten wygospodarował środki potrzebne na budowę wodociągu. 

>>>Szydło szefową kampanii Dudy? Brejza: Powodzenia

Zobacz wideo

- Ponad 1000 osób w gminie Koniecpol nie ma wody. Zajmijmy się tym, a nie toczmy jałowych, politycznych sporów. Opozycjo pozwól nam pracować! - pisała też wówczas na Twitterze Szydło. 

Beata Szydło zapowiedziała budowę wodociągu w gminie Koniecpol. Do dziś mieszkańcy korzystają z beczkowozów

Po równo czterech latach od wizyty obecnej europosłanki Prawa i Sprawiedliwości, sytuacja mieszkańców nie uległa większej zmianie. Jak ustalił "Fakt", wspomniane miejscowości wciąż nie mają wybudowanej infrastruktury wodociągowej i dystrybucją wody zajmują się tam strażacy. Według informacji dziennika dostępu do bieżącej wody doczekała się natomiast jedna osoba ze wsi Załęże. 

- Moja mama ma 88 lat, twierdzi, że wody z kranu tutaj już nie dożyje. Czujemy się pominięci, bo inne wsie mają wodę i nie mają takich problemów - powiedziała "Faktowi" jedna z mieszkanek Kuźnicy Wąsowskiej. 

Dziennik podaje, że z Beatą Szydło nie udało się skontaktować. Ona sama odniosła się do sprawy na Twitterze. - Proszę media o zaprzestanie manipulacji ws budowy wodociągu w gminie Koniecpol. Budowa wodociągu ruszyła już w 2016 roku i gdy byłam premierem rząd przekazywał pieniądze na kolejne etapy inwestycji. Pytania o obecny status środków dla gminy proszę kierować do obecnego rządu - napisała była premier.

Więcej o:
Komentarze (240)
Przed czterema laty Beata Szydło obiecała mieszkańcom wodociąg. "Nie wierzymy, że cokolwiek się zmieni"
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 153 razy 141

  beata szydło to bezczelny prymityw wynajęty i utuczony na pissowskim kłamstwie i nieróbstwie - bo jedyne co potrafi to drzeć mordę i kłamać !!!!

 • js08836

  Oceniono 99 razy 93

  A zapytajcie o dworzec w Kłobucku jak darła się, w 2015 tuż przed wyborami. Bezczelnie kłamczucha stała na tle zniszczonej elewacji dworca i piała. Że PO nie zrobiło nic w sprawie dworca. Ale jak PiS dojdzie do władzy, to Ona ten dworzec wyremontuje bo ludzie muszą czymś dojeżdżać do pracy a uczniowie do szkół. Po 5 latach dworzec nadal ,jest zrujnowany i nawet pociągi już nie jeżdżą. Szydo kłamstwa ma w genach, to taki już typ perfidnej katoliczki kłamczuchy.

 • antyk63

  Oceniono 99 razy 93

  Obiecamy wam, co tylko chcecie i żadna opozycja w tym obiecywaniu nie będzie nam przeszkadzać!

 • eurotram

  Oceniono 64 razy 58

  No,ale co jest nie tak? Becia przecież z PiS, więc jak obiecuje, to na bank... obiecuje ;)

 • rascal76

  Oceniono 56 razy 52

  Widać im się należał wodociąg, ale tylko przed wyborami. Po wyborach już nie.

 • nessuno

  Oceniono 58 razy 48

  Kto by wierzył tej bladzi, która tylko potrafi drzeć ryja i kłamać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX