Lublin. Pijany lekarz mwi, e ma zamiar operowa. Interweniowaa policja

Policja interweniowaa w szpitalu na al. Kranickiej w Lublinie, gdy otrzymaa zgoszenie o tym, e jeden z lekarzy jest pijany. Mczyzna zosta przebadany alkomatem, ma te zosta przesuchany. Personel szpitala twierdzi, e to nie pierwszy raz, gdy przyszed do pracy pod wpywem alkoholu.

Do zdarzenia doszło w środę 15 stycznia. Około 8:30 policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z lekarzy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Lublinie przyszedł do pracy pijany. Skierowany na miejsce patrol zbadał go alkomatem. Okazało się, że lekarz miał blisko jeden promil alkoholu we krwi.

>>> Warszawa. Pijany kierowca ciężarówki uszkodził 10 aut, zderzył się z czołowo z fordem

Zobacz wideo

Lublin. Pijany lekarz przyszedł "uzupełnić dokumentację"

"Kurier Lubelski" informuje, że lekarz miał się tłumaczyć, mówiąc, że przyszedł do swojego gabinetu tylko po to, aby uzupełnić dokumentację i tego dnia nie miał kontaktu z pacjentami. To podobno nie pierwszy raz, kiedy przyszedł do pracy w stanie wskazującym.

- W środę rano mówił, że ma zamiar dziś operować. Dlatego w trosce o pacjentów zgłosiliśmy sprawę na policję. Nie będziemy tego dalej tolerować - powiedzieli anonimowo pracownicy szpitala.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. Rzecznik szpitala zapewnił, że pijany lekarz nie przeprowadził żadnej operacji. Stwierdził także, że do poniedziałku przebywa na urlopie. Kiedy wróci do pracy, dyrekcja ma wyciągnąć wobec niego konsekwencje - pisze "Gazeta Wyborcza".