Pogoda na dziś - piątek 17 stycznia. Ostrzeżenia przed gęstą mgłą na południu

Pogoda na dziś - piątek 17 stycznia. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami, które będą nad ranem ograniczały widoczność do 100 metrów. Dotyczy to województw śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.
Zobacz wideo

Synoptycy przewidują najwyższą temperaturę na zachodzie Polski. W tych regionach termometry pokażą od 7 do 8 stopni.

Temperatura. Dziś prognozowanych jest od 2 do 8 stopni

Dziś najzimniejszy dzień czeka mieszkańców województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. W tych regionach zapowiadanych jest kolejno 2 i 4 stopnie. W Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Warszawie, Kielcach, Lublinie, Rzeszowie, Krakowie i Katowicach będzie maksymalnie 5 stopni. Najwyższą temperaturę pokażą termometry w Opolu - tam maksymalnie 8 stopni. W województwie zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim będzie 7 stopni. W pozostałych regionach 6 stopni. Temperatura spadnie do -4 stopni na Suwalszczyźnie i 3 stopni nad morzem.

Pogoda na dziś - piątek 17 stycznia.Pogoda na dziś - piątek 17 stycznia. gazeta.pl

Opady. Dziś spore rozpogodzenia i brak opadów

W dzień synoptycy przewidują zachmurzenie małe i umiarkowane. Więcej chmur pojawi się w drugiej części dnia zwłaszcza na wschodzie i Pomorzu. Rano w całym kraju i wieczorem na południu prognozowane są mgły ograniczające widoczność do 200, a w województwach podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim i śląskim do nawet 100 metrów. W żadnym regionie nie będą pojawiały się dziś opady deszczu. Wiatr na ogół umiarkowany, silniejsze porywy w Sudetach oraz Tatrach gdzie będzie wiać z prędkością do 65 i 80 kilometrów na godzinę.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl.

Więcej o: