Niedziele handlowe. Czy sklepy będą dziś otwarte? [19 stycznia]

Czy sklepy będą dziś otwarte? Czy 19 stycznia to jedna z nielicznych w tym roku niedziel handlowych? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

19 stycznia nie jest niedzielą handlową, co oznacza, że sklepy takie jak Biedronka, Lidl czy Tesco będą dziś nieczynne. Na najbliższą niedzielę handlową poczekamy tydzień, na kolejną - do pierwszego weekendu kwietnia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w 2020 roku będzie tylko siedem niedziel handlowych. Wypadną one 26 stycznia, 5 i 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia oraz 13 i 20 grudnia.

Kalendarz niedziel handlowych - 2020 rokKalendarz niedziel handlowych - 2020 rok Fot. Gazeta.pl

Niedziele handlowe 2020. Gdzie można dziś zrobić zakupy?

Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje wszystkich przedsiębiorców. W ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta znajduje się lista 32 rodzajów sklepów, które mogą być otwarte w każdą niedzielę. Są to m.in. apteki, piekarnie, sklepy z pamiątkami, jak i sklepy znajdujące się na dworcach, stacje benzynowe oraz punkty pocztowe. W niedziele takie jak dzisiejsza można zrobić zakupy także w osiedlowych sklepikach, w których sprzedają właściciele. 

Więcej o:
Komentarze (43)
Niedziele handlowe. Czy sklepy będą dziś otwarte? [19 stycznia]
Zaloguj się
 • pietka201

  Oceniono 14 razy 6

  Mam nadzieję, że ten wspaniały artykuł zostanie ponowiony przed następną niedzielą, a także przed kolejnymi. Obiecujecie?

 • miszka_szyfman

  Oceniono 13 razy 5

  Darujcie sobie , przecież prawie wszystkie niedziele są pozamykane.

 • js08836

  Oceniono 11 razy 3

  Rządowe d..eb.il.e. W soboty nie ma gdzie auta zaparkować, brakuje wózków z hipermarketach, kolejki do kas gigantyczne, ścisk , duchota. Kasjerki ledwie żywe przerzucają tony towarów nad czytnikiem. Przychodzi niedziela, to śpią do południ wykończone ciężką pracą . A przecież miały mieć czas na dzieci, wyjechać gdzieś z miasto itp. itp. A tak mąż wnerwiony musi on robić śniadanie bo żona padnięta. dzieci nie wiedzą o mają począć bo przecież obiecany był wyjazd na wycieczkę. To kasjerkom i innym pracownikom wożącym towar po sklepach w ścisku i hałasie , rząd i Solidarność by ulżyć ciężkiej pracy pracownikom hipermarketów i galerii handlowej. Dziękujemy so.lid.arn.o.ści.owo.s.ps.i.a.ły rządzie. To co kasjęrki miły zrobić w dwa dni muszą w jeden. Ale czy taki gł.ą.b Śniadek pojmie i reszta.

 • ual123

  Oceniono 11 razy 3

  Od czwartku czekalem na produkt Dzialu Niedziel Handlowych. Myslalem ze w tym tygodniu nie bedzie odcinka.
  Na szczescie nie zawiodlem sie.

 • lech40

  Oceniono 15 razy 3

  Który to już raz leci ten sam tekst ? Ktoś to wyliczył ?
  W zasadzie cała Gazeta mogłaby być redagowana w ten sposób: zmieniano by tylko daty wydarzeń, resztę nieznacznie.

 • menanocetus łagodny

  Oceniono 9 razy 3

  Na ostatnim zebraniu Komitetu blokowego naszego budynku nr 3- ustaliliśmy wyższość dnia handlowych niedziel nad budową ostatniego odcinka drogi A1, oraz poparcie dla mikro sklepów które przysłowiowo wyrastają jak grzyby po deszczu a znajdujące się w placówkach pocztowych- I co zatkało kakało przeciwników handlowych niedziel?!!!!.

 • Gambit szachowy

  Oceniono 11 razy 3

  Do korzystania z placu zabaw mogą być dopuszczeni towarzyszący dziadkowie swoim wnukom pod warunkiem okazania przed wejściem na plac zabaw aktu chrztu zarówno dziecka jak i swojego oraz oświadczenie pisemne z Kurii Biskupiej o odbyciu pielgrzymki wraz z całą rodziną na Jasną Górę min. 8 x swoim życiu.

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  Przestań wreszcie baranie UZ się ośmieszać tym swoim "podpwiadaniem"!
  Noż kur*a, a ni za grosz wstydu nie ma ten UZ!

 • lech40

  Oceniono 12 razy 2

  Czy algorytmy zastąpią cenione dziennikarstwo ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX