Komentarze (147)
Dolnośląskie. Maszynista został oślepiony laserem tuż przed wjazdem na peron
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 162tony

  Oceniono 7 razy 7

  Skazywać jak za usiłowanie zabójstwa i tyle w temacie.

  Ten kto oślepia kierowcę, zrzuca z mostu na jadący samochód czy pociąg płytę chodnikową, kto wbija w kogoś nóż albo wali metalową pałką w głowę - chce zabić a nie pobawić się.

  Zero okoliczności łagodzących, tylko ewentualne okoliczności zaostrzające karę.
  - był pijany czy naćpany - dla sądu to okoliczność łagodząca, a powinna być zaostrzająca wyrok
  - jest młody - dla sądu to też okoliczność łagodząca, a nie powinna być bo skoro takie młode (mowa nienawiści) chce zabić to co będzie później
  - itd itp...

 • jml13060

  Oceniono 8 razy 6

  Pytanie do specjalistów: czy można i ew. jak technicznie zabezpieczyć pilotów, maszynistów, kierowców przed promieniem lasera? Czy istnieje jakaś powłoka na szybę, która rozpraszałaby, odbijała, osłabiała promień lasera? Pytam bo przypuszczam, że takie zdarzenia będą się powtarzały mimo informowania, że tak nie wolno, policyjnych opisów akcji identyfikacji sprawcy, nawet publikacji wizerunku i danych, mimo kar.

 • smiki48

  Oceniono 7 razy 5

  należy sprawcę ukarać jak za pr4óbę zabojstwa i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.Jak dostanie 15 lat więzienia i dane zostaną podane do wiadomości publicznej to może następni debile się opanują. A jak się nie opanują, to karą powinno być potraktowanie ich oczu ich własnym laserem. I bez żadnych praw do renty inwalidzkiej.

 • zz1026

  Oceniono 9 razy 5

  proponuuje zamiast 2 miesiecy lasera poswiecic mu tym laserem w oczy przez 2 minuty

  jak na wlasnej skorze kretyn nie odczuje to nie zrozumie

 • jestem_robotem

  Oceniono 4 razy 4

  Nie rozumiem dlaczego w ogóle są sprzedawane bez zezwolenia takie rzeczy jak lasery, broń pneumatyczna, noże myśliwskie, paralizatory, petardy. Zawsze się znajdzie jakiś znudzony, szukający mocnych wrażeń kosztem innych.

 • daniell157

  Oceniono 6 razy 4

  Ja proponuję dla takich idiotów karę oko za oko, ząb za ząb czyli żeby mu świecić przez pół minuty tym laserem po oczach, może jak częściowo straci wzrok to by się nauczył.

 • jml13060

  Oceniono 3 razy 3

  Kilka lat temu na stacji metra "Ratusz", w podziemiach mijałem wycieczkę szkolną na letnich wakacjach w stolicy. Kilku chłopców miało ze sobą laserowy wskaźnik i wzajemnie świecili sobie prosto w oczy; mniej-więcej z odległości paru centymetrów. Pewnie kupili tę "zabawkę" na bazarze za kilka złotych. Zwróciłem uwagę opiekunce, że to okropnie niebezpieczne i ... zero reakcji, a może nawet niechęć w mimice twarzy, że się ośmielam zwracać uwagę.

 • andi113

  Oceniono 3 razy 3

  A możliwość spowodowania uszczerbku na zdrowiu to nic? Taka łajza powinna konsekwentnie odsiedzieć przynajmniej z parę miesięcy plus publikacja wizerunku. Zawiasy to żaden straszak dla kogoś takiego

 • june-of-44

  Oceniono 3 razy 3

  Ukarać przykladnie łobuza.

 • antyvn

  Oceniono 3 razy 3

  Dopie...ć takiemu raz a dobrze.

 • greg-40

  Oceniono 3 razy 3

  Jedyną motywacją takich osobników musi być chęć pokazania "czegoś" w życiu.. no i dreszczyk emocji - Nie mam innego tłumaczenia

 • estrim

  Oceniono 2 razy 2

  Za takie odwały bezwględne więzienie na co najmniej kilka miesięcy (więcej zależnie od tego jaki uszczerbek na zdrowiu oślepionego i czy doszło do wypadku czy nie) - tu nie może być pobłażania dla debili.

 • hellk

  Oceniono 6 razy 2

  Skoro te jakze przydatne w zyciu codziennym urzadzenia moze kupic kazdy dzieciak, to chyba znaczy, ze nikomu takie zdarzenia nie przeszkadzaja? Spoleczenstwo idiotow, rzadzone przez idiotow po trzykroc, jak kocham stworce...

 • juspa

  Oceniono 8 razy 2

  dlaczego nie stosuje sie jak kiedys kar przed zgromadzeniem np odciecie reki za kradziez albo np oslepienie za oslepienie ?
  OK rozumiem ze za czesto cierpialo duzo niewinnych ale jak dowody sa 100 % typu nagranie video gdzie wszystko widac nie widze zadnych przeciwskazan

 • chateau.respawned

  Oceniono 2 razy 2

  Wesele w Atomicach.

 • mgz

  Oceniono 3 razy 1

  23 lata? to juz powinien miec troche poczucia odpowiedzialnosci. no chyba, ze nowy chow.

 • bambosz0

  Oceniono 3 razy 1

  jakiś wysyp idiotów.. genetyczne mutanty?..czy bezstresowe wychowanie... a może
  nowoczesna hodowla bezmózgowców.

 • achaszwerosz

  Oceniono 7 razy -5

  Nie chce wyjść na czepialskiego, moje pytanie ma podtekst tylko techniczny. Jak to jest że, dajmy na to na jakimś koncercie, czy dyskotece w Manieczkach, jednego wieczoru, dostaje się kilkaset razy laserem po oczach i nic, a jedno bzyknięcie w trakcie pracy wywołuje taką reakcję? Czy chodzi o to że to inny rodzaj lasera, czy może chodzi o L4, odszkodowanie, tudzież rentę?

 • anitani

  Oceniono 16 razy -14

  Chłopak pewnie chciał zmierzyć prędkość wjeżdżającego pociągu. To samo codziennie robią kulsony na polskich drogach i jakoś nikt nie płacze i nie chodzi do lekarza z tego powodu.

 • izopropanol

  Oceniono 23 razy -19

  Moment, chwileczke. To z jakiego lasera ten 23 latek walił ludziom po oczach ? Bo tu widze sie zaczyna kolejna histeria. Jakoś nie sądze żeby miał dostęp do konkretnego sprzętu. Ot pewnie gó...arz pomachał wskażnikiem z Ali i jest afera..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX