Dolnośląskie. Maszynista oślepiony laserem tuż przed wjazdem na peron. Jest nagranie

Maszynista pociągu relacji Lubań Śląski - Wrocław Główny został oślepiony laserem tuż przed wjazdem na peron stacji Jezierzany (powiat legnicki). Mogło dojść do tragedii. Trwają poszukiwania sprawcy.

Oślepienie maszynisty zarejestrowały kamery. Na nagraniu z kabiny pociągu widać, że maszynista został chwilowo oślepiony wiązką lasera. 

 

Laser mógł oślepić maszynistę

Jego wzrok na szczęście nie został uszkodzony. - Dwukrotnie, w odstępach czasowych, nasz maszynista przeszedł badania okulistyczne, aby wykluczyć uszkodzenie wzroku. Przez kilka pierwszych dni jego wzrok był podrażniony, musiał zakraplać oczy. Na szczęście do trwałego uszkodzenia nie doszło - mówi, cytowany przez wrocławską "Gazetę Wyborczą", rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak.

- Naszym zdaniem mogło dojść do popełnienia przestępstwa sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, ale to ocenią organy ścigania – dodaje Rodak z Kolei Dolnośląskich. Legnicka policja, która otrzymała w tej sprawie zgłoszenie już szuka sprawcy. 

Oślepienie laserem. Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega przed tragicznymi konsekwencjami

Na przestrzeni ostatnich miesięcy doszło do szeregu prób oślepiania kierowców i pilotów wiązkami laserowymi. Urząd Lotnictwa Cywilnego w kampanii społecznej, ostrzega przed tragicznymi konsekwencjami tego typu działań. 

 
Więcej o:
Komentarze (147)
Dolnośląskie. Maszynista został oślepiony laserem tuż przed wjazdem na peron
Zaloguj się
 • marian-pazdzioch-syn-jozefa

  Oceniono 46 razy 46

  Za coś takiego powinny być gigantyczne kary żeby odstraszały kolejnych debili.

 • kingstonny

  Oceniono 41 razy 37

  Jakby pokazali jego buzie i podali nazwisko, robiac im wstyd na cala wies ( a Polacy panicznie boja sie wstydu), blady starch by padl na innych, ale to jest Polska gdzie ochrona danych przestepcy jest NAJWAZNIEJSZA. Przestroga dla innych to niewazny pikus.

  Dlaczego tak jest? Ano dlatego ze przestpca by mogl sie okazac syn jakiegos ministra, albo pociotek nawet samego Prezesa !!! A im wstydu robic NIE WOLNO, rozumiesz Kowalski?

  Wszelkie inne tlumaczenia troskliwego ukrywania danych przestepcow to pic dla ciemnego ludu, rozumiesz Kowalski?

  P.S. Powszechne w Polsce, a traktowane z pogarda na Zachodzie, "w zaparte” bierze sie miedzy innymi z panicznego leku przed wstydem.

 • wary_cze_ge_wary

  Oceniono 20 razy 20

  Gdyby podali jego dane, ciekawe czy ktoś by kiedyś zatrudnił tego gościa?

 • malutekmisio

  Oceniono 19 razy 19

  Może jakieś kody, które by trzeba było pobrać od rządu żeby kupić laser?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX