Dolnośląskie. Maszynista oślepiony laserem tuż przed wjazdem na peron. Jest nagranie

Maszynista pociągu relacji Lubań Śląski - Wrocław Główny został oślepiony laserem tuż przed wjazdem na peron stacji Jezierzany (powiat legnicki). Mogło dojść do tragedii. Trwają poszukiwania sprawcy.

Oślepienie maszynisty zarejestrowały kamery. Na nagraniu z kabiny pociągu widać, że maszynista został chwilowo oślepiony wiązką lasera. 

 

Laser mógł oślepić maszynistę

Jego wzrok na szczęście nie został uszkodzony. - Dwukrotnie, w odstępach czasowych, nasz maszynista przeszedł badania okulistyczne, aby wykluczyć uszkodzenie wzroku. Przez kilka pierwszych dni jego wzrok był podrażniony, musiał zakraplać oczy. Na szczęście do trwałego uszkodzenia nie doszło - mówi, cytowany przez wrocławską "Gazetę Wyborczą", rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak.

- Naszym zdaniem mogło dojść do popełnienia przestępstwa sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, ale to ocenią organy ścigania – dodaje Rodak z Kolei Dolnośląskich. Legnicka policja, która otrzymała w tej sprawie zgłoszenie już szuka sprawcy. 

Oślepienie laserem. Urząd Lotnictwa Cywilnego ostrzega przed tragicznymi konsekwencjami

Na przestrzeni ostatnich miesięcy doszło do szeregu prób oślepiania kierowców i pilotów wiązkami laserowymi. Urząd Lotnictwa Cywilnego w kampanii społecznej, ostrzega przed tragicznymi konsekwencjami tego typu działań. 

 
Więcej o: